Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Filmy, które warto obejrzeć

Nowy Bond, komedia jeszcze bardziej romantyczna i trzymająca w napięciu historia seryjnego mordercy polującego na ofiary w latach 60. XX wieku. Te filmy warto obejrzeć!

Do kin trafia właśnie „Spectre”, 24. z serii filmów szpiegowskich o Jamesie Bondzie, w reżyserii Sama Mendesa oraz według scenariusza Johna Logana, Neala Purvisa oraz Roberta Wade’a. W głównej roli po raz czwarty występuje Daniel Craig. Premiera filmu w Wielkiej Brytanii odbyła się 23 października 2015 roku. Teraz przyszedł czas na Polskę.

Tajemnicza wiadomość na temat przeszłości Bonda skieruje go na trop złowrogiej organizacji WIDMO. Podczas gdy M toczy polityczną batalię o przyszłość MI6, agent 007 odkrywa przerażającą prawdę o najpotężniejszej instytucji przestępczej świata.

Więcej informacji na stronie: www.sonypictures.com

Od 13 listopada w kinach będzie można obejrzeć „Listy do M. 2”. Cztery lata po spektakularnym sukcesie „Listów do M.” bohaterowie najpopularniejszej komedii wyświetlanej w polskich kinach w ciągu ostatnich 25 lat powracają. „Listy do M. 2” mają w sobie wszystko to, za co pierwszy film pokochały miliony Polaków – światowy poziom realizacyjny, wciągającą historię, błyskotliwy humor, prawdziwe wzruszenia, przebojową ścieżkę dźwiękową i jeszcze więcej gwiazd w obsadzie.

A w niej m.in. Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska, Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Maciej Zakościelny, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Magdalena Lamparska, Agnieszka Wagner, Wojciech Malajkat, Katarzyna Zielińska, Paweł Małaszyński, Marcin Perchuć, Katarzyna Bujakiewicz, Piotr Głowacki, Nikodem Rozbicki i Małgorzata Kożuchowska w pierwszej od lat roli na dużym ekranie.

Więcej informacji na stronie:  http://kinoswiat.pl


Nieco później, bo 27 listopada, w kinach pojawi się „Czerwony Pająk”. To wstrząsająca historia PRL-owskiego seryjnego mordercy polującego na ofiary w latach 60. XX wieku. Scenariusz realizacyjny powstał na podstawie oryginalnego scenariusza Marty Szreder nagrodzonego Małopolską Nagrodą Filmową w konkursie Trzy Korony i został zainspirowany miejskimi legendami Krakowa. Jedna opowiada całkowicie fikcyjną historię o Lucjanie Staniaku zwanym Czerwonym Pająkiem, druga to autentyczny życiorys jedynego znanego światowej kryminalistyce seryjnego mordercy – nastolatka: Karola Kota, który jako „Wampir z Krakowa” stał się prawdziwą gwiazdą mediów pod koniec lat 60.

Film jest debiutem fabularnym wielokrotnie nagradzanego Marcina Koszałki (w tym Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za „Rewers” i „Pręgi”). Producent  „Czerwonego pająka” ma na koncie filmy „W imię…” i „Bejbi blues”, będące laureatami wielu prestiżowych nagród.

Więcej informacji na stronie: http://kinoswiat.pl