Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Finał konkursu Tax’n’You® rozstrzygnięty!

15 kwietnia, 2011 r. firma doradcza KPMG zakończyła IV edycję konkursu podatkowego Tax’n’You®. Konferencja Finałowa – trzeci i zarazem ostatni etap konkursu – miała miejsce w hotelu Hilton w Warszawie.

Do ścisłego finału wyłoniono 12 uczestników, którzy zostali losowo podzieleni na 4trzyosobowe zespoły. Każdy z zespołów wylosował jeden kazus i opracowywał odpowiedzi na 7 załączonych pytań. Następnie każdy z finalistów przedstawiał rozwiązanie na 2 pytania w formie ustnej prezentacji przed kapitułą konkursu, w skład której weszli: prof. dr hab. Hanna Litwińczuk, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Piotr Wojciechowski, Dyrektor Finansowy – Członek Zarządu Shell Polska Sp. z o.o., Tomasz Ostrowski, Group Finance Director Kulczyk Holding S.A., Part of Kulczyk Investments S.A., Marek Kutarba, Zastępca Redaktora Naczelnego Dziennika Gazety Prawnej, Peter Kay, Szef Działu Doradztwa Podatkowego KPMG w Polsce. Uczestnicy byli oceniani przede wszystkim za praktyczną znajomość prawa podatkowego, ogólną wiedzę na temat wydarzeń gospodarczych w Polsce i na świecie, umiejętności prezentacyjne i komunikacyjne oraz pracę w zespole. Na ostateczną ocenę finalistów oraz decyzję o przyznaniu nagród wpływ miała łączna ocena obserwatora grupy i kapituły konkursu.

Podczas finału, uczestnicy konkursu zmierzyli się z zadaniami, które często stawiane są profesjonalnym doradcom podatkowym. Po raz kolejny mogli przekonać się, że praca nad projektem doradczym, oprócz wiedzy merytorycznej, wymaga także solidnych umiejętności organizacji pracy własnej, skutecznego i szybkiego działania w zespole, a przede wszystkim doskonałej komunikacji. Jak co roku finał Tax’n’You®okazał się także świetną okazją do dobrej zabawy i poszerzenia grona znajomych. Finaliści szczególnie podkreślili bardzo przyjazną atmosferę oraz ciekawą formułę spotkania.

Spośród finalistów, Kapituła Konkursu wyłoniła 3 zwycięzców.Nagrody główne otrzymali:

I miejsce – Marcelina Szwed, Uniwersytet Jagielloński
Pakiet Certificate in Business Accounting ufundowany przez Chartered Institute of Management Accountants (CIMA), półroczny kurs językowy ufundowany przez Learning Systems Poland Sp. z o.o., urządzenie wielofunkcyjne
odfirmy OKI Printing Solutions Polska, oraz eleganckie etui na laptopa od firmy OCHNIK sp. z o.o.


II miejsce – Katarzyna Szlachta, Uniwersytet Ekonomiczny, Kraków
Kurs internetowy przygotowujący
do zdobycia kwalifikacji CIMA za pośrednictwem platformy edukacyjnej CIMAstudy.com, półroczny kurs językowy ufundowany przez Learning Systems Poland Sp. z o.o., urządzenie wielofunkcyjneod firmy OKI Printing Solutions Polska, skórzany portfelod firmy OCHNIK sp. z o.o.

III miejsce – Magda Wróbel, Uniwersytet Śląski
Kurs internetowy przygotowujący
do zdobycia kwalifikacji CIMA za pośrednictwem platformy edukacyjnej CIMAstudy.com, drukarka od firmy OKI Printing Solutions Polska, skórzany portfelod firmy OCHNIK sp. z o.o.


Wszystkim uczestnikom Finału IV edycji konkursu Tax’n’You
® zaproponowano płatne praktyki w Dziale Doradztwa Podatkowego KPMG, w jednym z biur KPMG w Polsce. Wszyscy finaliści otrzymali pakiety książek ufundowane przez wydawnictwo Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. oraz nagrody niespodzianki od KPMG TAX M. Michna Sp. k.