Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Finał największej na świecie symulacji biznesowej – już w marcu w Polsce

Global Management Challenge to interaktywny konkurs z zakresu zarządzania strategicznego. Projekt jest adresowany do reprezentantów firm oraz studentów (głównie uczelni ekonomicznych i technicznych).

W konkursie startują zespoły (3-5 osób), które przyjmują role zarządów wirtualnych przedsiębiorstw i, co za tym idzie, podejmują strategiczne decyzje z zakresu wszystkich obszarów działalności firmy (marketing, sprzedaż, zarządzanie personelem i in.). Podstawowym kryterium wygranej jest cena akcji, osiągnięta na wirtualnej giełdzie.

Studenci, którzy biorą udział w GMC, mają możliwość wykorzystania wiedzy akademickiej w praktyce. Konkurs pozwala sprawdzać różnorodne strategie zarządzania w „bezpiecznych” warunkach. Ponadto, projekt jest pomostem pomiędzy światem akademickim a biznesowym. Zaangażowani studenci mają możliwość nawiązania kontaktu z atrakcyjnymi potencjalnymi pracodawcami. W tegorocznej edycji konkursu startują reprezentanci m. in. Szkoły Głównej Handlowej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Krakowskiej.

Finał krajowy tegorocznej edycji będzie miał miejsce 29 marca w Muzeum Gazownictwa w Warszawie. Wyniki zostaną ogłoszone tego samego dnia wieczorem podczas Gali na Sali notowań GPW. Drużyna zwycięska weźmie udział w finale światowym, który odbędzie się w kwietniu w Kijowie. Wśród pozostałych nagród dla najlepszych zespołów występują bilety lotnicze TAP Portugal, studia podyplomowe w Akademii Leona Koźmińskiego oraz zestawy książkowe.

 

Więcej informacji: www.gmcpoland.pl

 

Organizator w Polsce: BIGRAM Personel Consulting

Patroni Honorowi: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Narodowy Bank Polski

Sponsorzy: Bank Zachodni WBK, Carrefour Polska, Grupa PZU, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, Telekomunikacja Polska

Patroni medialni: Brief, Gazeta Bankowa, MBA Manager, Personel i Zarządzanie, Rzeczpospolita

Patroni Internetowi: HRNews.pl, Money.pl, ObserwatorFinansowy.pl

Współpraca: Brytyjsko-Polska Izba Handlowa, TAP Portugal, StepStone.pl, Students.pl

Partnerzy na uczelniach: Eurostudent, Niezależne Zrzeszenie Studentów