Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Finał Ogólnopolski Konkursu Inżynierskiego EBEC Poland 21-22 maja Politechnika Warszawska

Najzdolniejsi studenci kierunków inżynierskim w jednym miejscu udowodnią, że zasługują na miano najlepszych inżynierów w kraju podczas IX Finału Ogólnopolskiego Konkursu Inżynierskiego EBEC (European BEST Engineering Competition) organizowanego przez Stowarzyszenie Studentów BEST.

Studenci z 6 wiodących uczelni technicznych z kraju: Politechniki Warszawskiej, Gdańskiej, Łódzkiej, Śląskiej, Wrocławskiej i Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie spróbują swoich sił i zmierzą się o tytuł najlepszego inżyniera. 12 zwycięskich drużyn z Finałów Lokalnych przyjedzie rywalizować ze sobą o zwycięstwo. Finał Ogólnopolski to dwa dni podczas, których uczestnicy zmagają się w dwóch kategoriach:

-Team Design – polega na skonstruowaniu prostego urządzenia spełniającego określony cel. Nie jest to zadanie jak mogłoby się wydawać. Na jednej z poprzednich edycji uczestnicy budowali katapultę, która miała trafić w określony punkt. Liczył się pomysł i przed wszystkim precyzja.


-Case Study – w tej kategorii zadaniem uczestników jest znalezienie optymalnego rozwiązania problemu związanego z tematyką ochrony środowiska, matematyki, informatyki i innych dziedzin nauk. Zadanie nie należy do banalnych. We wcześniejszych latach studenci musieli opracować system energooszczędny dla dużego miasta.

Dwa dni zmagań, stresu, rywalizacji, ciężkiej pracy i przede wszystkim fantastycznej zabawy, a wszystko po to, aby wygrać i z dumą reprezentować swoją uczelnię i Polskę na Finale Europejskim w Porto. Tylko dwie drużyny będą miały taki zaszczyt. Mają o co walczyć.

Chcesz zobaczyć ich w akcji, jak z determinacją dążą do postawionego sobie celu?


Przyjdź na Finał Ogólnopolski 21- 22 maja w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej i się przekonaj, że liczy się pomysł! W czwartek równolegle do Finału Ogólnopolskiego odbywać się będzie Piknik Kół Naukowych, na którym zaprezentują swoje projekty Koła Naukowe z Politechniki Warszawskiej. Jest to doskonała okazja, żeby zobaczyć co robią w ciągu roku.  

Obejrzyj filmik i zobacz, że warto wziąć udział w Konkursie Inżynierskim EBEC:  https://youtu.be/ORrRRlhYSbQ

Kto wie, może to Twoja drużyna za rok zostanie okrzyknięta mianem najlepszych inżynierów!

 

Chcesz się dowiedzieć więcej odwiedź nas na naszym fanpage i stonie internetowej:

– EBEC Polska: http://ebec.pl/

– facebook EBEC Polska https://www.facebook.com/EBECPoland?fref=ts