Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Finał Polski WCG 2007 w innym miejscu

Decyzją organizatorów tegoroczne finały polskich eliminacji do Mistrzostw Świata w grach komputerowych World Cyber Games 2007 zostały przeniesione do warszawskiego Centrum Handlowego Blue City.

World Cyber Games to największy i najbardziej prestiżowy na świecie turniej gier elektronicznych na świecie. Organizowany od 8 lat zasłużył sobie na miano e-sportowych igrzysk olimpijskich. Od pierwszej edycji ideą przewodnią jest, aby rozgrywki były nie tylko platformą rywalizacji, ale przede wszystkim okazją do spotkania i poznania ludzi, którzy mieszkając w różnych częściach świata, mają jedną wspólna pasję. Dlatego też są to mistrzostwa bez ograniczeń wiekowych, językowych, religijnych czy narodowościowych.
W związku z ogromnym zainteresowaniem tegoroczną edycją WCG2007, organizatorzy postanowili zmienić miejsce lokalizacji finału. Początkowo impreza miała odbyć się w Złotych Tarasach, ale ze względu na rozszerzenie puli gier, a co za tym idzie spodziewany znaczny wzrost ilości widzów na imprezie, spowodował, że finały odbędą się w CH Blue City w Warszawie. Do dyspozycji graczy i kibiców oddanych zostanie ponad 4000 m²! Po raz pierwszy w historii polskich eliminacji WCG, finały odbędą się z tak dużym rozmachem. 
 
Źródło: www.wcg2007.pl