Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Finał Świątecznej Paczki!

16 grudnia w całej Polsce trwać będzie finał akcji Świąteczna Paczka. W Krakowie paczkowicze spotkają się o godz. 16:00 pod oknem papieskim.

Świąteczna Paczka organizowana jest po raz siódmy przez krakowskie Stowarzyszenie Wiosna. Ideą akcji jest dotarcie z pomocą do tych rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Od 2 tygodni na stronie www.swiatecznapaczka.pl widnieją opisy osób potrzebujących wraz z listami ich potrzeb, według których darczyńcy przygotowują dla wybranych rodzin świąteczny prezent. W ten weekend (14-16 grudnia) paczki będą odbierane przez wolontariuszy w magazynach, a następnie rozwożone do rodzin.
 
Finał akcji Świąteczna Paczka odbędzie się w niedzielę 16 grudnia. Z tej okazji w Krakowie o godz. 16:00 na ulicy Franciszkańskiej 3 (przy oknie papieskim) spotkają się wszyscy uczestnicy akcji – wolontariusze, darczyńcy oraz obdarowane rodziny.
 
Koncert poprowadzi Małgorzata Kościelniak, dziennikarka RMF FM i przyjaciółka Paczki, a zagrają: Renata Przemyk z chórem dziecięcym „Jaśmin”, zespoły Wu-Hae i MarVels (autorski projekt formacji Detox).
 
W tym roku symbolem Świątecznej Paczki jest anioł, dlatego wszystkie dzieci zachęcamy, by przebrały się za aniołki i przyniosły ze sobą swoją własną zabawkę na Paczkową choinkę –
dzięki temu będzie to nasze wspólne drzewko. Będą też kolędy i świąteczny poczęstunek w najlepszym krakowskim stylu.
 
Partnerami medialnymi Świątecznej Paczki są Teleexpress, RMF FM, portal Medialine, „Gazeta Wyborcza” – oddział krakowski oraz magazyn „Eurostudent”.

Zobacz więcej informacji z działu studia >>