Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Forum Najlepszych Pracodawców

Dlaczego warto podjąć pierwszą pracę w firmie uznawanej za najlepszego pracodawcę?

 

bgk_agnieszka_stasinowskaBank Gospodarstwa Krajowego to bank pobudzający przedsiębiorczość i podnoszący jakość życia Polaków. Dzięki unikatowej roli we wspieraniu wzrostu ekonomicznego kraju, oferujemy możliwość rozwoju zawodowego w jedynej takiej instytucji w Polsce. W 2019 roku Bank Gospodarstwa Krajowego po raz drugi zdobył tytuł Solidnego Pracodawcy, otrzymał także międzynarodowy certyfikat Najlepszego Pracodawcy Top Employer. Zapewniamy stabilne zatrudnienie w rozwijającej się i nowoczesnej organizacji z tradycjami, a także atrakcyjny pakiet szkoleń oraz świadczeń socjalnych. Są to między innymi: prywatna opieka medyczna, karta sportowa, zajęcia bractw sportowych, pracowniczy program emerytalny, dodatkowy dzień wolny na wolontariat, szkolenia, dofinansowania do studiów podyplomowych i kursów, elastyczny czas pracy i możliwość pracy zdalnej. BGK jest postrzegany na rynku pracy jako dobry pracodawca. Potwierdza to liczba kandydatów, którzy do nas aplikują. Na jedno ogłoszenie otrzymujemy średnio 86 zgłoszeń. Cieszy nas również to, że aż 83 proc. pracowników odczuwa dumę z powodu pracy w BGK, a 72 proc. poleciłoby ją swojej rodzinie i znajomym. Tu po prostu chce się pracować.

*wszystkie dane dotyczące opinii o pracy w BGK pochodzą z benchmarkingowego badania Korn Ferry prowadzonego dla BGK w 2018.

 

 

ey_piotr_lenarczyk

Wysoka pozycja w rankingach pracodawców wskazuje na to, że firma uznaje inwestycję w ludzi za priorytet.

W EY cieszymy się w tym roku podwójnie – jesteśmy na pierwszym miejscu w swojej branży zarówno w ocenie studentów (Pracodawca Roku®), jak i naszych pracowników (Great Place To Work®).

To pokazuje, że nie tylko skutecznie zachęcamy młodych ludzi, by zacząć poziom wyżej, ale także, co szczególnie ważne, zapewniamy im miejsce pracy, które stymuluje rozwój i daje dużo satysfakcji.

 

 

 

 

ing_bank_śląski_maja_chabińska-rossakowska

Współpraca z najlepszym pracodawcą daje młodym ludziom szansę na rozwój i zdobycie nowych kompetencji, ale też praktyczną weryfikację dotychczas nabywanych umiejętności i pomysłów na kształtowanie wymarzonej ścieżki kariery.

W ING Banku Śląskim ważna jest dla nas kultura współpracy i wspieranie innych w osiąganiu sukcesów.

Razem tworzymy miejsce pracy, w którym zawsze można znaleźć nową inspirację, przestrzeń na wymianę doświadczeń i poszerzanie zawodowych horyzontów.

 

 

 

 

kaufland_małgorzata_ławnikTrzecia już z rzędu certyfikacja Top Employer potwierdza nie tylko nasze wyjątkowe środowisko pracy, ale także zobowiązanie do optymalizacji, rozwoju i współpracy, dzięki czemu możemy stawać się coraz lepszym pracodawcą. Wzmacniamy, promujemy i kształcimy naszych pracowników oraz dbamy o rozwój ich potencjału poprzez realizację zadań i wykorzystanie ich mocnych stron.

Każdy z naszych pracowników jest wyjątkowy i posiada unikatowe kompetencje, a program wspierający zarządzanie talentami pozwala nam odkryć wybitnie uzdolnione osoby, a także zapewnić im rozwój zawodowy w ramach struktury firmy. Zgodnie z naszą zasadą fair play, gwarantujemy przejrzystą ścieżkę kariery, opartą na indywidualnej ocenie pracowniczej oraz promowaniu umiejętności pracowników.

Dbamy o dobrą atmosferę, angażujemy się w wiele aktywności o charakterze wellbeingowym i stale rozszerzamy nasz pakiet benefitów.

 

 

 

PwC_izabela_szczurskaUważam, że PwC to świetne miejsce na start dla osób, które interesują się ekonomią, planują swoją przyszłość zawodową związać z biznesem (bez względu na to, czy ma to być ich własna firma, czy praca na rzecz wybranego pracodawcy).

Nasi praktykanci czerpią wiedzę od ekspertów i pracują przy bieżących projektach realizowanych dla klientów z różnorodnych branż, działających na różną skalę – od mniejszych, lokalnych podmiotów po międzynarodowe firmy i instytucje mające charakter globalny. Daje to możliwość zdobycia unikalnego doświadczenia w krótkim czasie.

Rozwój w PwC jest bardzo dynamiczny. Często spotykam się z porównaniem, że rok w PwC to jak kilka lat doświadczenia w innych firmach. Patrząc na projekty, jakie miałam okazję realizować po dołączeniu do firmy, szybką ścieżkę rozwoju i awansu, mogę to w 100% potwierdzić.