Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Friendship with benefits – układ prawie idealny

„Friendship with benefits” to nowa moda na związek dwojga ludzi balansujący między przyjaźnią a kochaniem.

„Friendship with benefits” to emocjonalna i seksualna relacja między dwojgiem ludzi, różniąca się od tradycyjnego związku kwestią zaangażowania i przywiązania.
Seks bez zobowiązań to podobno treść marzeń i fantazji wielu ludzi. Może być skutecznym lekiem na samotność, nie wymagającym wyrzekania się własnej niezależności. Zapobiega przygodnym kontaktom seksualnym. Jednak linia oddzielająca bycie przyjacielem od bycia partnerem jest bardzo cienka.
Wszystko kończy się najczęściej wtedy, gdy pojawia się uczucie. Jeżeli jedno z przyjaciół poznaje kogoś nowego lub zakochuje się bez wzajemności w przyjacielu-partnerze, pojawia się problem. Osoba odrzucona zostaje pozbawiona przyjaźni, emocjonalnego wsparcia i fizycznej bliskości. FWB to ślepa uliczka – istnieje droga od przyjaźni do przyjaźni z bonusem, ale powrotu nie ma.
Jak popularne jest to zjawisko? 60% studentów amerykańskich, biorących udział w badaniach Timothy’ego Levine’a i Melissy Bisson, przyznało się do co najmniej jednego epizodu „friendship with benefits”.
 
Źródło: Wiadomosci24.pl