Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Fundraiser w WWF – zawód z misją

Zdecydowałem się na pracę dla WWF, ponieważ jest to jedna z największych na świecie organizacji, która działa na rzecz ochrony środowiska.

W swoich działaniach szuka i wypracowuje rozwiązania „zrównoważonego rozwoju”, co jest zgodnie z moim postrzeganiem świata.

Fundraising to odpowiedź na pilne i ważne problemy, z jakimi mierzy się współczesny świat. Nasza cywilizacja rozwija się w niezwykle szybkim tempie, czego ukrytym kosztem jest eksploatacja środowiska naturalnego. Do 2020 r. populacja dzikich zwierząt zmniejszy się o 67%, dlatego w moim rozumieniu praca fundraisera to złożona obietnica, że dzięki wsparciu darczyńcy organizacja może skutecznie wprowadzić zmianę. Zmiana ta przełoży się realnie na lepsze warunki życia każdego z nas.

Dla mnie i mojego zespołu plusem tej pracy jest możliwość przebywania z ludźmi oraz rozmowy z nimi. Stanowisko fundraisera w Polsce nie jest jeszcze tak znane jak na Zachodzie, jest to osoba, która swoją pracą pomaga w zbieraniu środków na określony cel, edukując tym samym ludzi. Nasz grafik pracy jest bardzo elastyczny, w moim zespole są głównie osoby młode – studenci, którzy godzą obowiązki zawodowe oraz naukę. W prowadzeniu zespołu najważniejsze jest dla mnie „team spirit”, jest to klucz do sukcesu, motywujemy siebie nawzajem, na bieżąco rozwiązujemy problemy, wszyscy dążymy do tego samego celu.

Praca u nas jest idealna dla osób, które cenią sobie wolność, lubią wyzwania i chcą wnieść coś dobrego dla tych, którzy głosu nie mają. Osoby, z którymi współpracujemy, otrzymują od nas profesjonalny pakiet szkoleń: szkolenie wstępne oraz szkolenia w trakcie pracy, coachingi z wykwalifikowanym trenerem jak również opiekę team leadera. Trzeba jasno podkreślić, że nie jest to łatwa praca, wymaga wiele wysiłku oraz cierpliwości, w zamian za to oferujemy bardzo dobre wynagrodzenie.
Fundraiser z punktu widzenia fundacji to niezwykle ważna osoba, jest wizytówką naszej organizacji, pełni istotną rolę. To w dużej mierze właśnie dzięki fundraiserom WWF może działać i każdego dnia realizować projekty chroniące przyrodę w Polsce i na świecie.

Obecnie do naszych zespołów w Trójmieście i Katowicach szukamy osób pełnych pasji i zaangażowania, jeśli jesteś zainteresowany, odwiedź naszą stronę!

Adrian Michalczuk
Koordynator zespołu w Trójmieście

Aby dowiedzieć się więcej wejdź na naszą stronę: www.wwf.pl/zostan-fundraiserem

Materiał na podstawie: https://ewydanie.eurostudent.pl/2018-paz/32/#zoom=z