Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Global Management Challenge, czyli wciel się w rolę prezesa!

Październik w studenckim kalendarzu to miesiąc niezwykle intensywny – powrót na studia, spotkania ze znajomymi, nowe wykłady i zajęcia, a także stoiska promujące różne wydarzenia. Na każdym kroku koła naukowe zapraszają do swoich szeregów, pojawiają się materiały promujące konferencje i warsztaty, a także firmy przedstawiające interesujące programy praktyk.

Różnorodność jest ogromna, ale jak spośród nich wybrać najbardziej perspektywiczną?
Jedną z najciekawszych propozycji jest Global Management Challenge, który daje możliwość wcielenia się w rolę zarządu i przeprowadzenia firmy przez kolejne kwartały na wirtualnym rynku. To jedyny konkurs w Polsce, w którym studenci rywalizują z pracownikami firm na polu zarządzania.

Tak wspomina zeszłoroczną edycję, pod patronatem IT Republik, jedna z uczestniczek zespołu „Karolanki”, studentka UE w Krakowie: – Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału. Jest to naprawdę świetna zabawa, mnóstwo się nauczyliśmy, doświadczyliśmy wielu rzeczy i fajnie spędziliśmy czas.
GMC w zaawansowanym programie szkoleniowym wykorzystuje grywalizację, która oznacza zastosowanie mechanizmów z gier komputerowych w biznesie. Na przestrzeni lat GMC wspierało już ponad 325 pracodawców, a w rywalizacji uczestniczyło ponad 27 000 osób. Bezpłatny udział studentów jest możliwy dzięki wsparciu partnerów.

– GMC jest to wyjątkowe miejsce, w którym można sprawdzić, jak teoria mierzy się z praktyką w bardzo bezpiecznych warunkach, potrenować, czy to wszystko, co wiemy, ma zastosowanie w prawdziwym życiu. Jednocześnie jest to zdrowa rywalizacja i na końcu możliwość reprezentowania kraju na arenie międzynarodowej, co jest dodatkowym bonusem i też daje potwierdzenie, że można. Jeśli miałabym odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego ING jest w GMC?”, to według mnie, po to, aby pomóc młodym ludziom rozwijać skrzydła – opisuje GMC Maja Chabińska-Rossakowska, Dyrektor Departamentu HR w ING Banku Śląskim.

Zespoły studenckie mogą aplikować na stronie
https://gmcpoland.pl/formularze-rejestracyjnedo 22 października.

Organizator GMC w Polsce:
– BIGRAM

Partner strategiczny:
– ING Bank Śląski

Patron honorowy:
– Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie

Patroni medialni:
– My Company Polska
– THINKTANK

Patroni:
– Eurostudent
– Studia.net
– SGH TV
– DlaStudenta

Materiał na podstawie: https://ewydanie.eurostudent.pl/2018-paz/29/#zoom=z