Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Go on stage – na scenę marsz!

Co przyciąga grupę 8 Włochów, 8 Finów i 8 Turków do przybycia do Krakowa akurat w dniach od 17 do 29.04.2008? Bo przecież nie tylko Sukiennice, Wawel czy Kazimierz!

Oni przybywają w innym celu. Chcą poznać Kraków Tadeusza Kantora, Jerzego Stuhra, Anny Dymnej czy wreszcie Kraków w odsłonie Teatru Słowackiego czy Teatru KTO.

Uczestnikami organizowanej, już po raz drugi, przez Aegee-Kraków czterostronnej wymiany teatralnej „Go on stage” będą studenci z polski i zagranicy.

W trakcie warsztatów teatralnych i ceramicznych, które poprowadzą Agnieszka Cianciara – Fröhlich oraz Jonathan Fröhlich, uczestnicy projektu będą przygotowywać tajemniczy spektakl końcowy. Tajemniczy bowiem główną w nim rolę odegrają maski. Przeróżne, zaskakujące. Począwszy od tej wykonanej z papier-marche skończywszy na masce gazowej czy hutniczej. Wszystko po to by zaciekawić i zaszokować widzów. Organizatorzy zapraszają już dziś na Wenecję w Krakowie, na teatr maski, gestu, na teatr ludzi.

Program projektu jest bardzo urozmaicony. Nasi goście poznają nie tylko tajniki pracy na scenie, ale również tajemnice grodu Kraka, czeluście bocheńskiej kopalni czy korytarze krakowskich teatrów. W ramach wieczorów narodowych oni sami odkrywać przed nami będą sekrety włoskie, tureckie czy fińskie. Nie zabraknie z pewnością degustacji narodowych potraw i trunków, szalonych tańców, okolicznościowych przyśpiewek czy pasjonujących opowieści.

Wymiana uzyskała wsparcie programu „Młodzież w Działaniu”.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie Aegee-Kraków: www.aegee.krakow.pl