Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Goldman Sachs. See Yourself Here

Polski rynek pracy dynamicznie się zmienia i oferuje coraz więcej możliwości. Dlaczego wybrałyście Goldman Sachs?

Izabela Niziołek: Zależało mi na pracy w międzynarodowym środowisku i zaangażowaniu w projekty, które wykraczają poza granice Polski. To gwarantuje właśnie Goldman Sachs, który jest obecny w wielu krajach, obsługuje transakcje zawierane na całym świecie, a klienci banku pochodzą z prawie każdego zakątka globu. Jednym z aspektów, który wyróżnia Goldman Sachs, jest sprawnie działający program mentoringowy. Dzięki niemu uczymy się na podstawie doświadczeń osób, które są na bardziej zaawansowanym etapie kariery.

Polina Kazmirchuk: Wybrałam Goldman Sachs, ponieważ zależało mi na tym, aby połączyć pracę i studia. Firma oferuje studentom program off-cycle – roczny staż w niepełnym wymiarze godzin. Podczas stażu uczyłam się od najlepszych ekspertów i pracowałam w ramach międzynarodowych projektów. Jako stażysta w Goldman Sachs czułam, że moje pomysły i wizja mają znaczenie, są ważne i cenione w zespole.

Po stażu postanowiłam kontynuować karierę w Goldman Sachs jako analityk. Chciałam uczyć się zarządzania projektami, sprawozdawczości regulacyjnej i wielu innych kwestii. Taką możliwość dostałam już na początku podczas szkolenia w Nowym Jorku, w którym biorą udział wszyscy nowi analitycy. Dowiedzieliśmy się tam więcej o funkcjonowaniu firmy oraz współpracy, mieliśmy też okazję poznać członków zespołu z całego świata.

Czy możecie powiedzieć coś więcej o zespołach, w których pracujecie? Jak wygląda Wasz dzień?

Iza: Pracując w Departamencie Zarządzania Zmianą, nie należy obawiać się monotonii. Zespoły projektowe często skupiają osoby z całego świata, a same projekty wymagają wiedzy z wielu dziedzin. Współpracujemy blisko nie tylko z Działem Operacji, ale również z Działem Technologii, Zespołem Prawnym czy Działem Zgodności.

Polina: Moja rola łączy zarządzanie projektami i wykonywanie analiz biznesowych. W ubiegłym roku uczestniczyłam w ponad dziesięciu różnorodnych projektach i rozwijałam umiejętności techniczne w takich obszarach jak modelowanie decyzji biznesowych i wizualizacja danych.

Jaka jest najlepsza rada, której Wam udzielono?

Polina: Najlepsza rada, jaką otrzymałam, to: „Twoja ścieżka jest Twoją ścieżką. Pozostań wierna sobie, ale zawsze bądź otwarta na naukę”. Każdy z nas ma swoją indywidualną wizję, zainteresowania i aspiracje, ale powinniśmy być otwarci na nowe możliwości.

Iza: „Zawsze będą osoby inteligentniejsze lub osiągające większe sukcesy od Ciebie, ale żadna z nich nie będzie Tobą”. W pracy zespołowej ważne jest, aby pamiętać, że każdy z nas jest unikalnym połączeniem umiejętności i wnosi coś, czego nie ma żaden inny członek zespołu