Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Gorące klimaty

Jeżeli szukamy ilustrowanego przewodnika, warto także sięgnąć do serii „Przewodników Ilustrowanych" wydawnictwa Berlitz.

To zarówno inspirująca lektura przed wyjazdem, jak i bezcenna pomoc podczas zwiedzania. Zamieszczone niemal na każdej stronie fotografie tworzą barwny obraz historii i życia kraju, do którego się wybieramy. Znajdziemy w nich także wiele niezbędnych do bezproblemowego zwiedzania informacji oraz eseje i ciekawostki, które sprawiają, że ta seria przewodników jest czymś więcej niż tylko zwykłym przewodnikiem turystycznym, to także przewodnik po historii, kulturze i przyrodzie wybranego przez nas kraju.

 

 

 

Polecamy dwa przewodniki z serii: Przewodnik Ilustrowany: Włochy i Przewodnik Ilustrowany: Turcja. To kierunki wypraw, które gwarantują nam wakacyjną pogodę i wiele, wiele miejsc do zwiedzania. Wybierając się do Turcji, w omawianym przewodniku znajdziemy przegląd wszystkich atrakcji wartych obejrzenia – od pulsującego życiem Stambułu po fascynujące wykopaliska w Efezie i Turkusowe Wybrzeże Morza Śródziemnego. Szczegółowe mapy i plany oraz informacje praktyczne ułatwią podróżowanie, wypoczynek i zwiedzanie. Jeżeli natomiast zdecydujemy się na wyprawę do Włoch, znajdziemy prezentację wielu ciekawych miejsc od Wenecji po Neapol, od skarbów florenckiej Galerii Uffizi po Bazylikę św. Piotra w Rzymie – kościoły, muzea, zabytki, miejsca warte zobaczenia, a także praktyczne porady np. jak zaplanować podróż czy też gdzie warto zjeść obiad.