Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

"Gosiaczek39" – powieść o internetowych znajomościach

"Gosiaczek39" to propozycja skonfrontowania doświadczeń i odczuć dotyczących znajomości internetowych z wizją przedstawioną przez autora.

Internet, zjawisko niezwykle powszechne w dzisiejszych czasach, dociera do różnych grup społecznych, przybierając najrozmaitsze formy. Znamy już filmy i książki poruszające tematykę zawierania znajomości w sieci i wiele historii z tzw. życia, które ilustrują możliwości jakie daje codzienne obcowanie z tym medium.
„Gosiaczek39” jako debiut Marka Pawlickiego, to pozycja niewątpliwie zasługująca na uwagę niejednej czytelniczki i czytelnika. Porusza ona niezwykle ważną problematykę różnych zachowań i relacji między kobietami i mężczyznami. Opisuje ciekawe zjawisko rozwoju bardzo modnych portali społecznościowych, nawiązywania różnych relacji międzyludzkich, zwraca uwagę jak pomocną lub niszczącą może okazać się krótka rozmowa z nieznajomym.
Z kilku zgrabnie opowiedzianych historii każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie: niejednemu otworzą się oczy, ktoś może to uznać za przestrogę a dla innego będzie miłą lekturą na jesienny wieczór.
Autor profesjonalnie podszedł do przedsięwzięcia – piękna strona www.gosiaczek39.pl na której możemy zapoznać się z fragmentem książki, napisać do autora czy choćby skomentować treść publikacji. Ciekawym jest to, że tytułowi patronuje najpopularniejszy w Polsce komunikator grupy Gadu-Gadu S.A. co tak naprawdę dowodzi jak silny związek ma książka z internetem i współczesnymi mu zjawiskami.