Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

"Gra szklanych paciorków" w mp3

„Gra szklanych paciorków” to ostatnia powieść Hermanna Hessego, uhonorowana literacką Nagrodą Nobla. Teraz także w mp3!

Nakładem wydawnictwa Propaganda ukazał się audiobook mp3 „Gra szklanych paciorków”, książka Hermanna Hessego czytana przez Jacka Kałuckiego.
„Gra szklanych paciorków” to swoiste zwieńczenie pracy literackiej Hermanna Hessego, jak i podsumowanie epoki, w której tworzył. To obraz utopii na prowincji, na której świeccy zakonnicy grają w tytułową grę szklanych paciorków – zestawienie ludzkich dokonań na polu kultury. Hesse wprowadza w tajniki kultury i filozofii Wschodu, wskazując na ponadczasowość i ponadterytorialność rozterek duchowych. Gra szklanych paciorków to również przewodnik po świecie muzyki klasycznej, łączącej się w wyjątkowy sposób z ludzkim życiem.

Lecz przy słowach „gra szklanych paciorków” każdy myśli dziś chyba przede wszystkim o uroczystych grach publicznych. Odbywają się one pod kierunkiem nielicznych wytrawnych mistrzów, którym w każdym kraju przewodzi magister ludi, czyli mistrz gry.

Okładka dla Eurostudent Magazyn Akademicki
8,575
Eurostudent Magazyn Akademicki

Eurostudent Magazyn Akademicki

Aktualne e-wydanie Eurostudenta dostępne na portalu dla studentów i absolwentów: www.eurostudent.pl - oferty staży i pracy, inicjatywy studenckie oraz konkursy.


Wydawca: FENIKS MEDIA GROUP