Kolejna edycja Grand Festiwalu RÓBREGE staje się faktem. Już 4 października zapraszamy do namiotu przed Pałacem Kultury i Nauki.
W roku ubiegłym, 30 lat od pierwszej edycji reaktywowano Festiwal, który w latach ’80 stał się wydarzeniem kultowym, a z biegiem lat obrósł w legendę. Legenda to tylko część prawdy, faktów. Faktem jest, że wszystko się zmieniło. System gospodarczy, polityczny, mentalność młodych. Jedno pozostaje niezmienne – pragnienie i pieśń wolności. Dziś, kiedy niepodzielnie rządzi „zysk za wszelką cenę”, a pieniądz stał się bogiem, pojęcie „wolność” zyskało nieco inny wymiar niż w przeszłości, w której nadrzędną była wolność kraju. Dziś, kiedy dusze są zniewalane jeszcze bardziej, organizatorzy konsekwentnie zapraszają na Festival RóbRege artystów, którzy śpiewają pieśni o tej właśnie wolności.
Tegoroczny festiwal zdominują rytmy reggae, a obok legend takich jak Macka B & ROOTS RAGGA BAND czy Jafia Namuel wystąpią młodsi artyści: KaCeZet & Fundamenty, Damian Syjonfam, Warsaw Afrobeat Orchestra.
Tegorocznym koncertom towarzyszyć będzie Studio Festiwalowe Polskiego Radia RDC.
Zapraszamy wszystkich, którzy na kilka godzin chcą odpłynąć z kontynentu kapitałów na wyspę wolności.
Konfraternia Róbrege: Sławomir Rogowski „Gąsior”, Paweł „Kelner” Rozwadowski Robert Maksymilian Brylewski.
Namiot przed Pałacem Kultury i Nauki od strony ul. Świętokrzyskiej.
Debata w Studiu Festiwalowym Polskiego Radia RDC – godz. 15:30
Początek koncertów od godz. 16:30
Bilety w cenie 40 zł (w dniu koncertu 50 zł) dostępne są w sieci Ebilet.pl.
Organizatorzy:Fundacja Działań Artystycznych i Filmowych Ruchome Obrazy, Stołeczna Estrada
Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Autorów ZAIKS
Patroni medialni: TVP 2, Polskie Radio RDC, Tygodnik Przegląd, CGM, Rasta Roots Reggae, Stowarzyszenie Nigdy Więcej, Independent, Reggaenet.pl, Fabryka Zespołów, Warsaw Reggae
Grand Festival RÓBREGE to impreza organizowana od roku 1983 do 1990 przez Centralny Klub Studentów Uniwersytetu Warszawskiego HYBRYDY. Pierwsza edycja odbyła się 6-7 października 1983 roku, w pomieszczeniach klubu na ul. Kniewskiego (dziś ul. Złota). Festiwal w swojej formule dystansował się od tradycyjnego „spędu kapel”, był bardziej wydarzeniem z pogranicza performansu i widowiska muzyczno-parateatralnego, o własnej logice i dynamizmie. Rezygnacja z formuły konkursu i postawienie na wyszukiwanie młodych buntowników sceny muzycznej, nieszukających komercyjnego splendoru, ale autentycznego wspólnego grania i przeżywania w imię braterstwa i wolności, od początku było nadrzędną ideą festiwalu.