Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

"Grasz o staż" dobiega końca!

XIV edycja konkursu "Grasz o staż" dobiega końca. Na zgłoszenia pozostało jeszcze tylko kilka dni. Ostateczny termin zgłaszania udziału w konkursie mija w nocy z poniedziałku na wtorek z 6 na 7 kwietnia o godzinie 24:00.

„Grasz o staż” to konkurs, w którym do wygrania są płatne praktyki oraz nagrody dodatkowe w postaci studiów podyplomowych, kursów językowych, szkoleń, książek i prenumerat czasopism. W tym roku na zwycięzców czeka 171 staży z różnych dziedzin biznesu w Polsce i za granicą. Wszyscy praktykanci otrzymują wynagrodzenie, a ich praktyki są merytoryczne i przebiegają według wcześniej ustalonych programów. Dzięki temu uczestnicy mogą dopasować je pod kątem swoich zainteresowań co pozwala zweryfikować ich zawodowe plany.
  
Konkurs w pełni ukierunkował moje zawodowe cele. Lata intensywnych studiów wymagają odpowiedniego zwieńczenia. „Grasz o staż” jest najlepszą „kropką nad i”, jaką ambitny student może postawić, wchodząc ze swym dorobkiem akademickim w życie zawodowe – uważa Justyna Pietrzak, laureatka IX edycji „Grasz o staż”
 
Praktyki i nagrody czekają na studentów III, IV i V roku studiów, studentów III roku studiów licencjackich oraz I i II magisterskich studiów uzupełniających. Nie ma znaczenia tryb studiów, kierunek ani rodzaj uczelni. Do udziału w konkursie zaproszeni są również absolwenci, którzy nie ukończyli 30. roku życia.
Aby wziąć udział w konkursie należy wejść na stronę www.grasz.pl, zarejestrować się, a następnie wybrać z puli pięćdziesięciu ośmiu zadań jedno, dwa lub trzy, które będzie się rozwiązywać. Kolejnym krok to zalogowanie się, wypełnienie formularza zgłoszeniowego, wybór preferowanych praktyk i nagród dodatkowych. Do formularza należy załączyć rozwiązania zadań i zgłosić swój udział.
 
Te kilka dni, które pozostały na złożenie aplikacji w zupełności wystarczy na rozwiązanie zadania konkursowego. W tym momencie istotna jest mobilizacja, jeśli komuś zależy na ciekawej, wakacyjne praktyce i zdobyciu doświadczenia już dziś powinien wejść na stronę www.grasz.pl i rozpocząć rozwiązywanie wybranego przez siebie zadania – mówi Piotr Ruszowski, koordynator konkursu „Grasz o staż”, będący jednocześnie laureatem jego X edycji.
 
Oferowane staże jak co roku dotyczą wielu dziedzin biznesu, więc każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Wśród tegorocznych staży znaleźć można obszary związane z telekomunikacją i IT, analizą danych, finansami, PR-em, marketingiem, zarządzaniem zasobami ludzkimi, biotechnologią oraz ochroną środowiska. Ciekawe staże znajdą również osoby zainteresowane logistyką, energetyką, optymalizacją produkcji, prawem, ubezpieczeniami czy też zarządzaniem projektami. Szczegółowe opisy oferowanych praktyk znajdują się na stronie www.grasz.pl.
 
O konkursie
 
„Grasz o staż” powstał w 1996 roku. Konkurs co roku umożliwia spotkanie pracodawców z wyróżniającymi się na rynku studentami i absolwentami.
 
„Grasz o staż” przeznaczony jest dla studentów III, IV i V roku studiów, studentów III roku studiów licencjackich oraz I i II roku magisterskich studiów uzupełniających. Do udziału w konkursie zaproszeni są również absolwenci, którzy nie przekroczyli 30 roku życia.
 

Dotychczas odbyło się trzynaście edycji „Grasz o staż”. Nagrody ufundowało w nich ponad 300 pracodawców ze wszystkich sektorów gospodarki, z różnych branż a laureatami konkursu zostało ponad 1700 osób.