Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

„Grasz o staż” wystartował!

Tuż po północy z niedzieli na poniedziałek na stronie www.grasz.pl pojawiły się konkursowe zadania. W ten sposób rozpoczęła się XIV edycja konkursu „Grasz o staż”, która potrwa do 6 kwietnia, do tego bowiem dnia uczestnicy mają szansę zgłaszać w niej swój udział.

Konkurs „Grasz o staż” przeznaczony jest dla studentów III, IV i V roku studiów, studentów III roku studiów licencjackich oraz I i II roku magisterskich studiów uzupełniających. Do udziału w nim zaproszeni są również absolwentów, którzy nie przekroczyli 30 roku życia.
 
Aby wygrać jeden z ponad 130 staży wystarczy rozwiązań przynajmniej jedno, a maksymalnie trzy zadania konkursowe z puli 58 opublikowanych na stronie www.grasz.pl. Konkursowe prace należy przesłać poprzez stronę www.grasz.pl do 6 kwietnia. Jest o co walczyć. W tym roku oprócz staży do wygrania są studia podyplomowe, przeznaczone nie tylko dla osób zainteresowanych obszarami miękkimi, ale również technicznymi. Dodatkowo czekają kursy językowe, specjalistycznych szkolenia, nagrody książkowe i prenumeraty czasopism.
 
Właśnie teraz, gdy coraz częściej mówimy o groźbie kryzysu gospodarczego, inwestowanie w ludzi wydaje nam się niezwykle istotne. Dla młodych ludzi, wkraczających w zawodowe życie w tak szczególnym czasie, szkolenie się, praca nad sobą, daje szansę na dobry start, na utrzymanie się na rynku, mimo różnych trudności – mówi Mirosława Kownacka, Dyrektor Grupy training&consulting, jeden z Fundatorów nagród dodatkowych.
 
Oferowane staże jak co roku dotyczą wielu dziedzin biznesu, więc każdy zainteresowany wakacyjną ciekawą, płatną praktyką, znajdzie dla siebie coś interesującego. Wśród tegorocznych staży znaleźć można obszary związane z telekomunikacją i IT, analizą danych, finansami, PR-em, marketingiem, zarządzaniem zasobami ludzkimi, biotechnologią oraz ochroną środowiska. Ciekawe staże znajdą również osoby zainteresowane logistyką, energetyką, optymalizacją produkcji, prawem, ubezpieczeniami czy też zarządzaniem projektami. Szczegółowe opisy oferowanych praktyk znajdują się na stronie www.grasz.pl.
 
Na wszystkich laureatów czekają merytoryczne praktyki, za które otrzymają wynagrodzenie – 2200 brutto za miesięczny staż w firmach, 1200 netto w organizacjach pozarządowych. Staże potrwają przynajmniej miesiąc, jednak doświadczenia ubiegłorocznych edycji pokazują, że wiele z nich trwa dużo dłużej, zaś ponad 30% laureatów kończy staż podpisaną umową o pracę.
 
Konkurs to doskonała okazja do zdobycia pierwszych poważnych doświadczeń zawodowych, które bardzo często zamieniają się w propozycję stałej pracy. To również mocny punkt każdego CV. Laureaci „Grasz o staż” z łatwością odnajdują się na rynku pracy – mówi Piotr Ruszowski, koordynator konkursu „Grasz o staż”, będący jednocześnie laureatem jego X edycji.
 
Dla tegorocznych uczestników konkursu organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek. Na stronie internetowej pojawiły się video-wywiady z laureatami, zaś dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników przygotowano newsletter – „Grasz NEWS”, który co dwa tygodnie będzie trafiał do ich mailowych skrzynek. Znajdą się w nim wywiady z ciekawymi ludźmi, porady dotyczące kariery oraz konkursy dotyczące wiedzy na temat „Grasz o staż”, w których wygrać będzie można atrakcyjne nagrody rzeczowe.
 
 
O konkursie
 
„Grasz o staż” powstał w 1996 roku. Konkurs co roku umożliwia spotkanie pracodawców z wyróżniającymi się na rynku studentami i absolwentami.
 
„Grasz o staż” przeznaczony jest dla studentów III, IV i V roku studiów, studentów III roku studiów licencjackich oraz I i II roku magisterskich studiów uzupełniających. Do udziału w konkursie zaproszeni są również absolwenci, którzy nie przekroczyli 30 roku życia.
 
Dotychczas odbyło się trzynaście edycji „Grasz o staż”. Nagrody ufundowało w nich ponad 300 pracodawców ze wszystkich sektorów gospodarki, z różnych branż a laureatami konkursu zostało ponad 1700 osób.
 
Laureaci powiedzieli o nas:
 
„Grasz o staż” jest konkursem innym niż wszystkie. Naprawdę niewiele potrzeba żeby znaleźć się w gronie laureatów. Wygrana praktyka umożliwiła mi zdobycie nowych doświadczeń oraz pozwoliła wykorzystać wiedzę zdobytą na studiach. Gdyby nie konkurs pewnie nie spotkałabym wielu wyjątkowych osób, z którym do dziś utrzymuję kontakt.
Agnieszka Dzieńska, Laureatka „Grasz o staż”
 
 
Od chwili, gdy głos w słuchawce oznajmił, że zostałem laureatem „Grasz o staż”, w moim życiu więcej się zmieniło niż pozostało bez zmian. Zwycięstwo w konkursie to była iskra, dzięki której nagle w moim życiu, w sposób łańcuchowy, eksplodowała energia. To dzięki niej dostałem pracę, dzięki niej otworzyłem się na nowe wyzwania, dzięki niej także poznałem mnóstwo szalenie interesujących ludzi. Jednak przede wszystkim uwierzyłem w siebie – w to, że człowiek z małego miasta, który wcale nie jest obdarzony kosmicznym wskaźnikiem inteligencji jest w stanie robić to, co sprawia mu największą przyjemność – spełniać marzenia.
Tadeusz Staniszewski, Laureat „Grasz o staż”.
 
Uczestnicząc w konkursie „Grasz o staż”, dałam sobie szansę zwycięstwa w znanym w całej Polsce konkursie stażowym. Dzięki wygranej odbyłam praktykę w agencji reklamowej, która wzbogaciła moje doświadczenia i stała się mocnym punktem w CV. „Grasz o staż” to świetna okazja dla młodych osób, aby zrealizować swoje plany zawodowe. Konkurs daje szansę rozpoczęcia prawdziwej kariery.

Klaudia Stefańska, Laureatka „Grasz o staż”.