Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Gratka dla pasjonatów dobrego kina

Wakacje to idealny czas na nadrobienie zaległości filmowych. Okazję do tego przynoszą odbywające się w naszym kraju liczne festiwale filmowe. Oto przegląd najważniejszych imprez, na których nie może Was zabraknąć!

 

TRANSATLANTYK FESTIVAL – 14-21 lipca, Łódź

Transatlantyk Festival w Łodzi to artystyczna platforma, która poprzez muzykę i film tworzy silniejsze związki między społeczeństwem, sztuką i środowiskiem, inspiruje dyskusje na aktualne tematy społeczne.

Link do strony wydarzenia: http://www.transatlantyk.org/

 

DWA BRZEGI – 29 lipca – 6 sierpnia, Kazimierz Dolny

Od początku istnienia Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi krytyka zwraca uwagę na jego niestandardowe podejście do sztuki filmowej. Założeniem wydarzenia jest łączenie twórcy z odbiorcą oraz filmu, literatury, muzyki i sztuk wizualnych.

Link do strony wydarzenia: http://www.dwabrzegi.pl/

 

T-MOBILE NOWE HORYZONTY – 3-13 sierpnia, Wrocław

Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty powstał w 2001 roku jako miejsce służące prezentacji odważnego kina artystycznego, szukającego nowych form wyrazu, wykraczającego daleko poza granice konwencjonalnego filmu.

Link do strony wydarzenia: https://www.nowehoryzonty.pl/

 

LETNIA AKADEMIA FILMOWA – 11-20 sierpnia, Zwierzyniec

Nietypowy festiwal kina w samym sercu Roztocza i jednocześnie największe wydarzenie kulturalne w regionie. Co roku przyciąga rzeszę gości: filmowców, dziennikarzy, krytyków i pasjonatów filmu dokumentalnego.

Link do strony wydarzenia: http://laf.net.pl/

 

FESTIWAL POLSKICH FILMÓW FABULARNYCH – 18-23 września, Gdynia

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych to jedna z najstarszych imprez filmowych w Europie, promująca na tak wielką skalę rodzimą kinematografię. Co roku widzowie FPFF – bardzo często jako pierwsi w Polsce – mogą zapoznać się z najnowszymi polskimi produkcjami. O statuetkę Złotych i Srebrnych Lwów a także szereg nagród indywidualnych rywalizują najciekawsze rodzime filmy, premiery, debiuty oraz laureaci na międzynarodowych festiwalach filmowych.

Link do strony wydarzenia: http://www.festiwalgdynia.pl/