Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

"Grindhouse vol.1 Death Proof"

Nowe, unikalne dzieło, które powstało z fascynacji Quentina Tarantino i Roberta Rodrigueza filmami klasy „B”, prezentowanymi na podwójnych seansach w małych kinach.

Premiera kinowa filmu ”Grindhouse vol.1 Death Proof” będzie miała miejsce 20 lipca 2007. Obraz jest  pierwszą częścią wspólnego projektu znanych reżyserów – eksplozja, jaką może wywołać tylko mieszanka „Kill Bill” i „Sin City”! Dla najpopularniejszej didżejki w Austin, Jungle Julii (Sydney Tamiia Poitier) oraz jej dwóch przyjaciółek Shanny (Jordan Ladd) i Arlene (Vanessa Ferlito) noc jest najlepszą okazją, by porządnie się zabawić. Trójka przyjaciół wybiera się z Guero do teksaskiego Chili Parlor. Jednak za żądnymi przygód dziewczynami wyrusza nieoczekiwany towarzysz. Jest to Stuntman Mike (Kurt Russell), facet, który lubi seks, alkohol i ostrą jazdę a przede wszystkim – lubi zabijać. Młode, atrakcyjne dziewczyny działają na niego jak magnez. Jest postrachem każdego miasta, w którym się pojawia mknąc w swoim diabolicznym aucie.
Sam Quentin Tarantino mówi o swoim filmie tak: Death Proof łączy typowy horror z kinem akcji pełnym samochodowych pościgów, które stanowią tutaj kanwę opowieści. Oba gatunki zostały zespolone tak ściśle, że nie potrafię powiedzieć, w którym dokładnie momencie następuje przejście z jednego gatunku do drugiego.”
Film dostarczy widzom ogromną dawkę szokującego i perwersyjnego nastroju. Już w lipcu zapraszamy do kin!
Kino Świat
Na podstawie materiałów dystrybutora