Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Gry planszowe od wydawnictwa Granna

Do wygrania w wakacyjnym konkursie Eurostudenta: Pretor, Kto pozmywa?, Słońce i księżyc, Łap prosiaka oraz Łap psiaka

Pretor

Zarezerwujcie sobie około godziny, zbierzcie 2–5-osobowy zespół i zagrajcie w grę Pretor. Jest 122 rok naszej ery. Imperium Rzymskie, pod panowaniem cesarza Hadriana, rozkwita! Powstają nowe miasta, budowle i fortyfikacje. Razem z innymi inżynierami przenosisz się do południowej Brytanii, gdzie, prócz obronnego muru Hadriana, macie zbudować nowe miasto. Ten, komu się uda – zwycięży i zyska tytuł Pretora! Sprawdź swoje umiejętności inżynierskie i wznieś najwspanialsze miasto.

 
Kto pozmywa?

Po posiłku, w gronie przyjaciół, na stancji czy w akademiku, powstaje wieczne pytanie: kto zmywa naczynia? Ta gra daje odpowiedź – zmywa ten, kto przegrał. Rozpocznijcie grę – połóżcie wasz brudny talerz na talerzu sąsiada i pozbądźcie się dyskretnie naczyń, unikajcie gromadzenia brudnych naczyń przed sobą. Wystarczy 10 minut i już wiadomo, kto dzisiaj zmywa naczynia!

 

Słońce i księżyc

Spokój, rozważne planowanie i spryt pomogą ci przebyć długą drogę od zmierzchu do świtu. „Słońce i księżyc” to znakomita gra karciana, w której kolejne wschody i zachody słońca oraz księżyca prowadzą cię do zwycięstwa. Uważaj na rywali – karty zaćmienia mogą pokrzyżować ci plany! Magiczna atmosfera dnia i nocy. Dynamiczna rozgrywka dla 2 lub 3 graczy.

 

Łap prosiaka oraz Łap psiaka

To idealne gry na ćwiczenie refleksu i spostrzegawczości. Polegają one na zbieraniu przez graczy kart z obrazkami, które różnią się od siebie tylko drobnymi szczegółami. Punkty otrzymujemy tylko za karty, które zostały zebrane prawidłowo. Niezbędne podczas sesji – skuteczny relaks podczas nauki.