Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Hack IT till you make IT – BITEhack już 16-17 stycznia!

Już w dniach 16-17 stycznia odbędzie się BITEhack, czyli 24-godzinny maraton programowania! Hackathon jest podzielony na dwie równolegle trwające konkurencje – programistyczną i robotyczną, i w tym roku odbywa się online.

Wydarzenie organizowane jest przez członków Stowarzyszenia Studentów BEST AGH Kraków. Jest to 3 edycja BITEhack’a, poprzednie odbywały się w Klubie Studio w samym sercu Miasteczka Studenckiego AGH w Krakowie. Wcześniej przez 8 lat był realizowany pod nazwą BAIT. Konkurs skierowany jest do wszystkich studentów polskich uczelni.

 

BITEhack dzięki swojej formule przyciąga studentów kierunków związanych z informatyką, entuzjastów IT, a także pasjonatów programowania i konstruowania robotów przy pomocy mikrokontrolerów takich jak Arduino lub Raspberry Pi.W obu konkurencjach uczestnicy przez 24 godziny zmagają się z zadaniami w maksymalnie czteroosobowych zespołach.

 

W ramach części programistycznej, około 80 uczestników konkuruje w tworzeniu najlepszego rozwiązania postawionego przed nimi problemu i prezentuje swoje rozwiązania jurorom.

Część robotyczną organizujemy dla pasjonatów automatyki i robotyki. Około 40 uczestników ma tutaj za zadanie zaprojektować i zbudować od podstaw gotowy projekt, zarówno od strony software’owej jak i hardware’owej. Młodzi konstruktorzy pracują na częściach zapewnionych przez organizatorów, a dodatkowo mogą wykorzystać swoje własne materiały.

Po upłynięciu czasu przeznaczonego na wykonanie zadania, uczestnicy prezentują swoje projekty przed jury, w którego skład wchodzą przedstawiciele kadry naukowej Akademii Górniczo-Hutniczej oraz reprezentanci Partnerów wydarzenia. Efekty 24 godzin zmagań są oceniane m. in. pod kątem funkcjonalności, kreatywności i możliwości dalszego rozwoju projektu w wartość biznesową.

Organizator wydarzenia, Stowarzyszenie Studentów BEST AGH Kraków, od 26 lat działa przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wśród projektów Stowarzyszenia znajdują się również takie projekty jak Inżynierskie Targi Pracy, program międzynarodowych Kursów Naukowych oraz konkurs inżynierski EBEC.

 

Więcej szczegółów i informacje o zapisach można znaleźć pod adresem www.BITEhack.best.krakow.pl

Hack IT till you make IT!