Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Hack’N’GO czyli kodowanie prosto z serca

W weekend 12 i 13 grudnia w Campus Warsaw na Pradze odbędzie się Hack’N’GO czyli wyjątkowy, charytatywny konkurs programistyczny.

Wydarzenie będzie jednym z pierwszych zorganizowanych w Campus Warsaw – niesamowicie klimatycznym, założonym przez Google i przeznaczonym do inicjowania startupów, postindustrialnym miejscu. Spotkają się tam przedstawiciele organizacji dobroczynnych takich jak Bęc Zmiana, Szlachetna Paczka czy CoderDojo oraz  programiści, których celem ma być próba zmiany świata na lepsze poprzez wykorzystanie nowych technologii.

Przedstawiciele organizacji zarysują uczestnikom konkursu potrzeby i problemy, które ograniczają ich działalność, natomiast rolą hackerów będzie znalezienie i wprowadzenie w życie praktycznego i innowacyjnego sposobu ich rozwiązania. Zadania będą wymagały kreatywności oraz wszechstronnej wiedzy z obszaru IT i będą mogły wiązać się z tworzeniem aplikacji mobilnych, gier czy stron internetowych.

Uczestnicy konkursu dobiorą się w pięcioosobowe grupy projektowe, które będą miały w sumie 18 godzin na wykonanie zadania. Efekty prac zostaną ocenione przez Jury złożone z profesjonalistów ze świata IT oraz z firmy mBank. Grupa, której projekt zrobi na jurorach największe wrażenie wygra, a każdy z jej członków nagrodzony zostanie wspaniałą nagrodą – komputerem dedykowanym programistom, czyli Raspberry PI.

Sponsorzy i organizatorzy starali się stworzyć imprezę wyjątkową, stawiającą na wspaniały klimat i trudne, ale satysfakcjonujące wyzwanie. Według Małgorzaty Janczukowicz, Starszego Specjalisty odpowiedzialnego za działania employer brandingowe mBanku:

Wydarzenie daje uczestnikom jedyną w swoim rodzaju możliwość sprawdzenia swoich umiejętności we wspaniałej atmosferze współpracy, skoncentrowanej na szczytnym, charytatywnym celu. Hack’N’GO pokazuje jak bardzo wartościowe są kompetencje osób będących specjalistami w dziedzinie programowania.

Wszyscy maniacy kodowania mogą rejestrować się na Hack’N’GO w pojedynkę lub razem ze swoją programistyczną drużyną do 11 grudnia 2015 do godziny 20:00 na stronie www.hackngo.pl.