Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

HELP Summer Tour zakończony … sukcesem!

Kampania HELP dla życia bez tytoniu podsumowuje letnią trasę.

Niemal 2000 przejechanych kilometrów, 2500 wykonanych badań poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu, ponad tona rozdanych gadżetów promocyjnych, siedem odwiedzonych miast i pięć koncertów Natalii Lesz, ambasadorki kampanii – tak najkrócej można podsumować wakacyjna trasę kampanii Komisji Europejskiej HELP dla życia bez tytoniu.
 
Przez całe wakacje pomarańczowo- niebieski namiot kampanii HELP dla życia bez tytoniu podróżował po Polsce. W czerwcu, lipcu i sierpniu odbyło się siedem imprez terenowych: w Sopocie, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Gdyni, Wrocławiu i Poznaniu.
 
Podczas tych wydarzeń pomarańczowo- niebieski namiot kampanii odwiedziło kilka tysięcy osób szukających wskazówek jak walczyć w tytoniem. W czasie letniej trasy zespół HELP wykonał 2500 badań poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Rekord padł w Manufakturze w Łodzi – tam wykonano 505 badań, a kolejka czekających na konsultację przed namiotem liczyła kilka metrów.
 
 
Podczas letniej trasy wolontariusze HELP odwiedzili miasta, w których badania CO odbywały się wiosną tego roku. – Podczas letnich badań odwiedziło nas wiele osób, które były już w tym roku naszymi gośćmi – informuje Katarzyna Rąkowska, koordynator kampanii. – Wiele z nich dzieliło się z nami swoim sukcesem – udało im się rzucić palenie! Goście namiotu dzielili się także swoimi wskazówkami, jak walczyć z tytoniem. Wszystkie ich przesłania zostały nagrane i niebawem będzie można oglądać je na stronie www.help-eu.com.
 
Letniej trasie HELP towarzyszyła Natalia Lesz – ambasadorka kampanii. Piosenkarka spotykała się z gośćmi kolejnych imprez terenowych i zachęcała do tego, żeby walczyć z nałogiem. W trakcie letniej trasy odbyło się pięć koncertów. – Walka z tytoniem nie jest prosta, ponieważ nie istnieje jedno uniwersalne rozwiązanie tego problemu. Każdy z nas jest wyjątkowy, dlatego szukanie sposobu na poradzenie sobie z tym problemem to wyzwanie. Zależnie od tego, czy ktoś próbuje zerwać z nałogiem, opiera się pokusie zapalenia pierwszego papierosa czy cierpi z powodu biernego palenia, stawienie mu czoła wymaga innego działania – wspominała Natalia Lesz podczas spotkań z gośćmi imprez HELP.
– Moim sposobem na walkę z tytoniem jest moja pasja, czyli muzyka. Myślę, że każdy, kto odnajdzie swoją pasję będzie miał większe szanse w walce z tym problemem.
 
Letnia trasa kampanii HELP zakończyła się sukcesem, a organizatorzy kampanii zapewniają, że pomarańczowo- niebieskie mobilne centrum badań już niebawem ponownie wyjedzie w trasę po Polsce aby pomagać wszystkim tym, którzy zdecydują się podjąć wyzwanie, jakim jest życie bez tytoniu.
 
Więcej informacji na temat kampanii znajduje się na stronie www.help-eu.com.