Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

„HELP Summer Tour”

Trwa „HELP Summer Tour” – letnia akcja kampanii „HELP – Dla życia bez tytoniu”. W ośmiu nadmorskich miejscowościach młodzi ludzie promują niepalenie i walkę z nałogiem wśród… swoich rówieśników.

HELP Summer Tour jest częścią prowadzonej już trzeci rok przez Glaubicz Garwolińska Consultants kampanii Komisji Europejskiej „HELP – Dla życia bez tytoniu”.Wakacyjna odsłona kampanii rozpoczęła się 14 lipca br. w Ustroniu Morskim. W minionych dniach HELP odwiedził Mielno, Darłówko, Łebę, Władysławowo i Ustkę, a do 22 lipca dotrze jeszcze do Jastarni i Helu. W ramach Summer Tour wszyscy chętni będą mogli bezpłatnie zmierzyć swój poziom tlenku węgla i skonsultować się w sprawach związanych z paleniem tytoniu. Badania przeprowadzane są przy pomocy tzw. smokolizera, czyli urządzenia, które rejestrując wydychane z płuc powietrze pokazuje konkretny wynik obecności tlenku węgla we krwi.
– Celem akcji jest propagowanie walki z nałogiem tytoniowym. Najlepiej zrobić to w miejscach, gdzie przebywają młodzi ludzie. Ponadto wakacje, zabawa, ale także nuda, zachęcają do sięgnięcia po papierosa – mówi Anna Garwolińska, prezes Glaubicz Garwolińska Consultants – Dlatego HELP pojawia się w popularnych wakacyjnych miejscowościach, żeby pokazać z jakimi zagrożeniami związane jest palenie tytoniu.
W tym roku we współpracy z iTVP na specjalnie przygotowanej stronie internetowej www.help-eu.itvp.pl na bieżąco będzie można śledzić rozwój wydarzeń podczas „HELP Summer Tour” oraz pozostałych działań kampanii „HELP – Dla życia bez tytoniu”, którą zainicjował trzy lata temu Markos Kyprianou, komisarz ds. Zdrowia i Ochrony Konsumentów. Akcja organizowana jest we wszystkcih 27 krajach Unii Europejskiej.
 
Źródło: www.glaubicz.pl