Eurostudent

Profil pracodawcy

 

Henkel Polska Sp. z o.o.
ul. Domaniewska 41, 02-672 Warszawa
e-mail: henkel.polska@henkel.com
telefon: +48-22-5656-000, +48-22-5656-666

 

www: http://www.henkel.pl/

http://www.henkel.pl/kariera/studenci-absolwenci

 

Facebook: https://www.facebook.com/henkel

https://www.facebook.com/henkelcareers/

 

wideo: https://www.youtube.com/watch?v=P9bv0FGroMI

Kim jesteśmy

KIM JESTEŚMY?

 

Henkel to nowoczesna firma kosmetyczno-chemiczna z ponad 140-letnią tradycją, działająca na całym świecie. Oferuje szeroki portfel marek i technologii w trzech obszarach biznesowych: Laundry & Home Care (Środków Piorących i Czystości), Beauty Care (Kosmetyki Pielęgnacyjne i Zapachowe) oraz Adhesive Technologies (Klejów i Technologii).

 

Henkel posiada główną centralę w Düsseldorfie w Niemczech i działa na ponad 120 rynkach na całym świecie zatrudniając około 50 tysięcy pracowników.

 

W Polsce firma działa od 1990 roku i jest obecna we wszystkich trzech sektorach biznesowych.
Poza siedzibą główną w Warszawie, firma posiada również centrum badawcze oraz 4 ośrodki produkcyjne. Zatrudnia blisko 1000 osób.

 

Wiodące marki Henkla w Polsce to przede wszystkim Persil, E, Perwoll, Silan, Pur, Somat, Bref, Clin, Palette, Taft, Schauma, Gliss Kur, Fa, Syoss, Bac, Denivit, Vademecum, Igora Royal, Bonacure, Pattex, Metylan, Pritt, Ceresit, Cimsec, Thomsit, Teroson, Bonderite i Loctite.

 

W Henkel Polska dbamy o wszechstronny rozwój naszych pracowników oraz poczucie bezpieczeństwa. Oferujemy m.in.: elastyczne godziny pracy, indywidualną ścieżkę rozwoju, system premiowy i dodatki, liczne benefity- prywatną opiekę medyczną, kartę sportową, owocowe dni, bony zakupowe, możliwość zaangażowania się w wolontariat pracowniczy oraz zajęcia i drużyny sportowe.

 

Kulturę organizacyjną w Henklu budujemy w oparciu o szacunek, zaufanie, zaangażowanie i poczucie odpowiedzialności. Jednym z filarów polityki HR jest także różnorodność.

 

RÓŻNORODNOŚĆ

 

Dla Henkla różnorodność zespołów – w kontekście narodowości, wieku, płci, etc. – jest siłą napędową rozwoju przedsiębiorstwa. Pracując w zróżnicowanych zespołach, korzystamy z odmiennych sposobów myślenia i działania naszych pracowników, co pozwala nam osiągać sukcesy na ponad 120 światowych rynkach.

 

Politykę różnorodności realizujemy w Henklu za pośrednictwem specjalnych programów HR skierowanych do różnych grup pracowników. Mamy programy dla młodych talentów, menadżerów, programy zarządzania wiekiem. Wspieramy też kariery kobiet – dbają o zwiększanie ich udziału w kadrze zarządzającej.

 

 

WORK-LIFE BALANCE

 

Chcemy wspierać naszych pracowników w dążeniu do zachowania równowagi między życiem zawodowym i prywatnym. Tworzymy dogodne ku temu warunki, oferując elastyczne godziny pracy, pracę w niepełnym wymiarze godzin, pracę zdalną czy inicjatywy skierowane do pracowników będących rodzicami.

 

W Henklu wspieramy rozwój pasji i zainteresowań pracowników. Służą temu Program Wolontariatu Pracowniczego MIT, kampanie edukacyjne, działalność drużyn sportowych, warsztaty wsparcia psychologicznego dla rodziców i wiele innych.

 

W Henkel Polska dbamy o wszechstronny rozwój naszych pracowników oraz poczucie bezpieczeństwa. Oferujemy m.in.: elastyczne godziny pracy, indywidualną ścieżkę rozwoju, system premiowy i dodatki, liczne benefity- prywatną opiekę medyczną, kartę sportową, owocowe dni, bony zakupowe, możliwość zaangażowania się w wolontariat pracowniczy oraz zajęcia i drużyny sportowe.

 

POZNAJ NAS BLIŻEJ

 

 

http://www.henkel.pl/firma

Programy rozwojowe

NASZE STAŻE

 

Zaangażowanym i ambitnym studentom ostatnich lat studiów oraz absolwentom oferujemy stażowy Program Rozwojowy. Uczestnicząc w płatnym, dwuletnim programie masz szansę zdobyć praktyczne doświadczenie, rozwinąć umiejętności i kompetencje, korzystać z wymiany wiedzy z innymi członkami zespołu. Program to możliwość rozpoczęcia kariery zawodowej u jednego z najlepszych pracodawców, nauki na najbardziej zaawansowanych projektach dla kluczowych marek o ugruntowanej pozycji rynkowej i budowania własnej sieci kontaktów zawodowych. To wreszcie możliwość zaplanowania i rozwoju swojej kariery w Henklu po ukończeniu studiów.

 

CO PROPONUJEMY?

 • Opieka merytoryczna i bieżąca ewaluacja – Od pierwszych dni stażu towarzyszy Ci opiekun merytoryczny, który wprowadza Cię do zespołu i doradza w codziennej pracy. Na bieżąco udziela Ci także informacji zwrotnej odnośnie Twojego rozwoju
 • Ambitne i samodzielne zadania – Również od początku będziesz uczestniczyć w pełnych wyzwań projektach biznesowych i mierzyć się z ambitnymi zadaniami w codziennej pracy. Dzięki temu będziesz się szybko uczyć i samodzielnie odpowiadać za własne projekty.
 • Długofalowa współpraca – Na stażu jesteś pełnoprawnym członkiem zespołu. Nie parzysz kawy i nie kserujesz materiałów, tylko masz jasno określone zadania i cele, które są przed Tobą postawione. Myślimy długofalowo i chcemy się związać z najlepszymi na dłużej.
 • Możliwość rozwoju kariery – Po stażu przechodzisz dodatkową ewaluację i masz możliwość zaplanowania z nami swojej kariery na wybranej wcześniej lub innej ścieżce rozwoju. Henkel to międzynarodowa organizacja działająca na 120 rynkach – wielu z pracowników ma możliwość pracy i zdobywania doświadczeń również zagranicą
 • Benefity i opieka socjalna od pierwszego dnia – Stażysta u nas traktowany są jak każdy inny pracownik. Od początku pracujesz na umowę o pracę. Korzystasz z prywatnej opieki medycznej, oferujemy Ci karnet sportowy i wiele innych dodatków.
 • Doskonała atmosfera pracy – Henkel słynie z bardzo dobrej i przyjaznej atmosfery pracy. Po prostu przekonaj się o tym.

 

JAK SIĘ DOSTAĆ?

 

Do stażowego Programu Rozwojowego można dostać się na kilka sposobów:

 • Śledzisz aktualne ogłoszenia rekrutacyjne do Programu i jeśli uznajesz, że jesteś gotowy, wysyłasz swoją aplikację
 • Spotykasz się z nami i rozmawiasz na Henkel Open Day czy innych naszych wydarzeniach, promujących aktywność zawodową wśród studentów i absolwentów.

 

 

Proces rekrutacyjny

Rekrutacja do Henkla prowadzona jest przez cały rok w zależności od bieżących potrzeb. Niezależnie od tego, czy aplikujesz na staż czy na stanowisko wymagające doświadczenia zawodowego, możesz liczyć, że proces rekrutacyjny będzie przebiegać w biznesowej, ale przyjaznej atmosferze. W Henklu uważamy, że naszą siłą i fundamentem jest różnorodność zespołu, dlatego niezależnie od wieku, płci czy pochodzenia możesz oczekiwać obiektywnej i uczciwej oceny swoich kompetencji.

 

Nasz proces rekrutacyjny oparty jest na światowych standardach, odpowiadających rodzajowi pracy i lokalizacji. Etapy procesu rekrutacyjnego różnią się w zależności od tego, na jakie stanowisko i do jakiego działu aplikujesz.

Wspólnym elementem każdej rekrutacji są:

 • Wnikliwa ocena dokumentów aplikacyjnych przez zespół HR
 • Wstępna ocena kompetencji kierunkowych i doświadczenia kandydata oraz znajomości wymaganych języków obcych przez zespół HR
 • Wstępna ocena kandydata przez przyszłego przełożonego

 

Co będzie dalej, zależy od bardzo wielu czynników i wspólnych ustaleń. Niezależnie od tego, jeśli szukasz pracodawcy, który wie jak rozwijać i wspierać Twoje umiejętności, zapraszamy do dzielenia się Twoimi pomysłami, pytaniami i zainteresowaniami.

 

Oferty pracodawców