Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Historyczny Bieg UEK / niedziela 9.05.2010 godz. 10.00 /

W tym roku Parlament Studentów UEK po raz pierwszy w historii Uczelni zorganizował Bieg UEK. Patronat Honorowy nad biegiem objął Rektor UEK, prof. dr hab. Roman Niestrój.

 

Bieg UEK skierowany jest do całej społeczności akademickiej Krakowa, a także do wszystkich amatorów spędzania wolnego czasu na powietrzu. Bieg UEK 2010 promuje zdrowy tryb życia oraz najprostszą formę aktywności fizycznej jaką jest bieganie. 

 

Bieg będzie organizowany na dwóch dystansach: 3,2 km oraz 8 km, w zależności od możliwości uczestników. Trasa biegu będzie przebiegać przez Kampus UEK, ulice: Rakowicką, Grochowską oraz Beliny-Prażmowskiego. W zależności od dystansu, bieg będzie odbywać się na różnej ilości pętli, bieg na 3,2 km odbywać się będzie na 2 pętlach, natomiast dłuższy dystans – 8 km na 5 pętlach. Wszystko to by zwiększyć atrakcyjność oglądania rywalizacji dla widzów. 

 

Uczestnikiem Biegu UEK 2010 będzie mogła być każda osoba pełnoletnia wyrażająca chęć startu oraz dzieci i młodzież za zgodą rodziców. Uczestnicy będą rywalizować w następujących klasyfikacjach: Open, Kobiety i Mężczyźni, Studenci, Pracownicy Akademiccy, Absolwenci UEK, Dziennikarze

 

Dołącz do historycznego Biegu UEK na stronie: http://www.bieg.uek.krakow.pl