Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Historyczny Bieg UEK za nami!

W zorganizowanym po raz pierwszy w historii Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie "Biegu UEK", wzięło udział prawie 500 uczestników!

Na starcie gościliśmy 3 pokolenia biegaczy – od 4 letnich towarzyszy rozbieganych rodziców, po seniorów w wieku prawie 70 lat. Sportowcy zmierzyli się w biegu dookoła uniwersyteckiego kampusu na dystansach 3,2 oraz 8 km. Pomimo niesprzyjającej aury Uczelnia na jeden dzień zamieniła się w wypełniony po brzegi stadion lekkoatletyczny. Zawody uroczyście otworzył prof. Andrzej Chochół, Prorektor ds. Studenckich UEK! 
 
Bieg skutecznie udowodnił tezę iż w przypadku biegania – wiek nie gra roli. Zadowoleni organizatorzy już dziś zapowiadają kolejną edycję w przyszłym roku. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a zwycięzcom w poszczególnych kategoriach serdecznie gratulujemy formy!
Zwycięzcy klasyfikacji generalnej na dystansie 3,2km:
– Krzysztof Janik 
– Anna Posmysz
 
Zwycięzcy klasyfikacji generalnej na dystansie 8km:
– Maciej Cyran
– Agnieszka Cader
 
 
 
Krzysztof Bednarczyk, jeden z uczestników Biegu:
– Bardzo się cieszę, że mogłem wziąć udział w Biegu UEK – zdrowa, sportowa rywalizacja, doping kibiców i orzeźwiająca mżawka. Mam nadzieję, że to wydarzenie na stałe spisze się w plan krakowskich juwenaliów. Dzięki świetnej organizacji można było poczuć się jak na trasie maratonu. W przyszłym roku z miłą chęcią wezmę udział po raz kolejny! 
 
Paweł Godek, koordynator Biegu UEK:
– Bieg UEK uważam za udaną imprezę. Cieszą mnie liczne pozytywne opinie uczestników. Organizacja Biegu nie obyła się jednak bez niespodzianek. Przede wszystkim nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania Biegiem (zgłosiło się ponad 500 osób). W sobotę wieczorem, po pierwszym dniu odbierania pakietów startowych, okazało się, że mamy za mało koszulek dla uczestników. Drukarnia pracowała całą noc by na 8 rano w niedzielę dostarczyć dodatkowe koszulki. Ponadto deszcz pokrzyżował nam plany i musieliśmy przenieść całą strefę gastronomiczną oraz scenę do Pawilonu Sportowego. Na szczęście wszystko udało się zrobić na czas i tu należą się podziękowania całemu sztabowi organizacyjnemu, pracownikom Uczelni oraz wolontariuszom. Niektóre osoby pracowały bez chwili wytchnienia ponad 30 godzin, spędzając całą noc na terenie Kampusu UEK za co jeszcze raz serdecznie dziękuję. 
 
Bieg UEK 2010, którego sponsorem była firma TAURON, skierowany był do całej społeczności akademickiej Krakowa, a także do wszystkich amatorów spędzania wolnego czasu na powietrzu. Trasa biegu przebiegała przez Kampus UEK oraz ulice: Rakowicką, Grochowską i Beliny-Prażmowskiego. Aby zwiększyć atrakcyjność oglądania rywalizacji dla widzów, w zależności od dystansu, bieg odbywał się na różnej ilości pętli, dwóch w przypadku dystansu 3,2 km oraz pięciu na dystansie 8 km. Uczestnicy rywalizowali w kategoriach: Open, Kobiety i Mężczyźni, Studenci, Pracownicy Akademiccy, Absolwenci UEK oraz Dziennikarze!