Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

I Międzyuczelniany Wyścig Smoczych Łodzi

I Międzyuczelniany Wyścig Smoczych Łodzi odbędzie się 16 maja, studenci wszystkich uczelni zmierzą swe siły tuż pod nosem leciwego Smoka Wawelskiego.

Ideą organizatora – Zrzeszenia Studentów Polskich – jest stworzenie cyklicznych zawodów, które gromadząc studentów wszystkich krakowskich uczelni będą wspierać zdrową rywalizację o przechodni puchar, który zwycięska ekipa będzie miała zaszczyt dzierżyć przez rok, do następnych zawodów.
 
Przyświeca temu szlachetna idea promowania kultury studenckiej, która oprócz ochoczego uczestnictwa w życiu naukowym, klubowym i rozrywkowym, potrafi także przekładać swoją energię na sportowy wyczyn, pokazując, że krakowski Żak potrafi się bawić na sportowo.

W przededniu wyścigu na zakolu Wisły profesjonalni wioślarze wezmą udział w regatach wioślarskich Smocze Wiosło – przygotowane przez krakowski AZS. Zawody połączone będą z imprezą z okazji otwarcia plaży miejskiej nad Wisłą, a więc wszyscy boscy kaskaderzy będą mogli liczyć na gorący doping licznie zgromadzonej publiczności.

Więcej  na stronie internetowej www.wyscigsmoczychlodzi.pl  oraz na profilu facebook.
 
 
 

źródło informacji: Kulturatka.pl