Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

IAESTE Case Week – sprawdź się w praktyce!

Jeśli jesteś studentem, który chce czegoś więcej niż teoretyczna wiedza przekazywana na studiach i nie boi się nowych wyzwań, to IAESTE ma coś specjalnie dla Ciebie!

Czy przyszło Ci kiedyś do głowy, dlaczego niemal każdą pracę w firmie poprzedzają okresy próbne, staże, bądź praktyki? Dlaczego nie można płynnie przejść z uczelni do pracy bez dodatkowych szkoleń i wielu godzin przepracowanych na – w pewnym sensie – niepełnych prawach?

 

Odpowiedź na te pytania jest bardzo prosta – studia dają nam bardzo wiele potrzebnej wiedzy, nie są jednak w stanie dostarczyć informacji o konkretnych metodach i systemach wykorzystywanych firmach, ponieważ jest ich zbyt wiele, a czasem są nawet tajemnicą firmy.

 

Jak zatem już na studiach uchylić nieco tego rąbka tajemnicy? Jak zbliżyć się do firmy i dać się jej poznać? Jak zdobyć praktyczne informacje, które pomogą w realizacji projektów Twojego koła naukowego, pracy dyplomowej lub pozwolą Ci określić właściwy kierunek rozwoju?

 

Weź udział w IAESTE Case Week 2013!

 

Jest to unikalna seria szkoleń odbywających się w terminie 15 – 30 kwietnia bieżącego roku na ośmiu uczelniach w całej Polsce: Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechnice Gdańskiej, Politechnice Poznańskiej, Politechnice Śląskiej w Gliwicach, Politechnice Warszawskiej, Politechnice Wrocławskiej, Uniwersytecie Łódzkim i Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

 

Dlaczego warsztaty Case Week są takie wyjątkowe?

 

Przede wszystkim dlatego, że szkolenia realizowane są w formuje case study i przygotowują je firmy zajmujące się profesjonalnie tematami realizowanymi w czasie warsztatów. Nie ma tutaj mowy o ogólnych metodach realizacji projektów. Prowadzący przygotowuje konkretny problem, którego rozwiązaniem zajmują się uczestnicy. Mało tego! Bardzo często są to problemy, które znajdują się na porządku dziennym w firmie organizującej warsztat, a czasem są to kwestie, których firma jeszcze nie rozwiązała. W ten sposób uczestnicy warsztatów mogą poznać smak pracy w przedsiębiorstwie, a pracodawca może wypatrzyć zdolnych studentów, których chętnie zaprosiłby do swojej firmy na staż.

 

Co zrobić, aby wziąć udział w warsztatach?

 

Wystarczy wejść na stronę internetową projektu: http://caseweek.iaeste.pl i między 4 a 7 kwietnia bieżącego roku złożyć aplikację na interesujące Cię warsztaty. Nie przegap swojej szansy udział w profesjonalnym szkoleniu zupełnie za darmo!

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie projektu oraz na facebooku.