Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Idea Money stawia na indywidualności

Wraz z powrotem na uczelnie i rozpoczęciem nowego semestru, kilka słów o tym, jakie korzyści może przynieść inwestowanie czasu w programy stażowe.

Studia są idealnym czasem na zdobywanie nowych doświadczeń i nawiązywanie znajomości, nie tylko na akademickim podwórku. Studenckie życie uwodzi pokusami, ale też daje morze możliwości wyboru swojej drogi… Jaką zatem wskazówką wspomóc tych, którzy stanęli właśnie przed tym wyborem? Wyborem pierwszych życiowo ważnych decyzji? Obecnie ogromną wartością dodaną do wiedzy wyniesionej prosto z uniwersyteckich auli jest odbyta praktyka. Oczywiście praktyka praktyce nierówna.

Czy studenci jeszcze w trakcie nauki mają szansę na odbycie stażu, który obecnie owiany niechlubną sławą nie jest równoznaczny z pracą polegającą na parzeniu kawy bądź segregowaniu dokumentów? Nie jest tajemnicą, że rynek pracy staje się coraz bardziej wymagający. Często dochodzi do sytuacji zwyczajnie absurdalnych z punktu widzenia studentów, czego przykładem jest wymaganie doświadczenia od tych, którzy dopiero szukają miejsca, w którym mogliby odbyć pierwszą praktykę lub staż. Postaramy się zatem odpowiedzieć na pytanie czy w takich okolicznościach istnieje szansa na zaangażowanie się w realne projekty i nabywanie umiejętności, które zaprocentują na ścieżce przyszłej kariery.

Idea Money stawia na indywidualności. Tworzymy firmę, której głównym filarem jest młody zespół, w którym każda jednostka ma rzeczywisty wpływ na funkcjonowanie całej organizacji. Cenimy świeże spojrzenie i innowacyjne pomysły, dlatego stażystom dajemy możliwość bezpośredniego wkładu w bieżące projekty i zadania. Za udzielony kredyt zaufania tym, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze zawodowe kroki oraz zdobywają pierwsze doświadczenia, otrzymujemy zwrot w postaci zaangażowania i jak mówią sami stażyści – prężnej, dającej satysfakcję pracy na rzecz spółki. W wielu przypadkach stażyści zostają z nami na dłużej, podejmując pracę w Idea Money po zakończonych programach. Mierzenie się z codziennymi zawodowymi wyzwaniami, dającymi możliwość rozwoju i podnoszenia swoich kompetencji staje się celem samym w sobie, a nie tylko sposobem na osiągnięcie celu w postaci zakończenia stażu czy praktyk.

Jako spółka działamy na szybko rozwijającym się rynku usług finansowych. Naszym wspólnym mianownikiem jest dynamizm i postępowość, co widoczne jest nie tylko w każdym prowadzonym projekcie (od wolontariatu po wdrażanie nowych produktów), ale również kulturze organizacyjnej.

Skontaktuj się z działem HR Idea Money jeśli chcesz podjąć wyzwanie! hr@ideamoney.pl