Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Idealne pod choinkę: Płyty od wydawnictwa Universal Music Polska

Ewa Farna „Inna”, a może „Kolędy Wielkie” Anny Wyszkoni? Oto płyty, które świetnie nadają się na gwiazdkowe prezenty.

Ewa Farna „Inna”

Ewa Farna lubi zaskakiwać swoich fanów. Tym razem przygotowała wraz z zespołem 9 swoich przebojów w  akustyczno-jazzujących aranżacjach. Jest to rewelacyjna propozycja na długie, zimowe wieczory i nie tylko.

Osobiście jestem zachwycona tym projektem, myślę, ze może to być niemałe zaskoczenie dla ludzi, którzy na co dzień nie słuchają mojego repertuaru. Ale jeśli są fanami muzyki, to myślę, ze może im się spodobać, bo właśnie wokół niej tak naprawdę będzie się wszystko kręcić. To będzie INNA Ewa.”

Druga płyta zawiera 3 nowe kompozycje, które są zapowiedzią premierowego albumu Artystki oraz duet z Tomkiem Lubertem.

CD 1
(akustyczne wersje utworów)

1.    ŚMIEJ SIĘ
2.    TAJNA MISJA
3.    CICHO
4.    PORADNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH
5.    LALALAJ
6.    EWAKUACJA
7.    NIE PRZEGAP
8.    BEZ ŁEZ
9.    ZNAK

CD 2
1.    TU
2.    NIEKONIECZNIE
3.    NA OSTRZU
4.    W SILNYCH RAMIONACH Lubert feat. Ewa Farna


Anna Wyszkoni „Kolędy wielkie”

Anna Wyszkoni zaprezentowała swoje ulubione kolędy oraz dwie premierowe piosenki świąteczne przygotowane specjalnie na tę płytę. Szlachetne brzmienie fortepianu, kwartetu smyczkowego, gitar akustycznych, trąbki czy persusjonaliów, to krótka muzyczna charakterystyka tej niezwykłej płyty.

Kolędy towarzyszą mi od najmłodszych lat. Odkąd pamiętam śpiewałam je z rodzicami przy choince. Podtrzymuję tę tradycję w moim domu, co roku śpiewając z moimi dziećmi. Moja córeczka pola uwielbia kolędy do tego stopnia ze śpiewa je przez cały rok. Zdarza się, że w upalny dzień, na plaży, zaczyna śpiewać „przybieżeli do betlejem”, czym wzbudza wybuch radości wsród ludzi, którzy przypadkiem są świadkami takiego „koncertu”.

Moimi świątecznymi fascynacjami postanowiłam podzielić się ze słuchaczami nagrywając zimową płytę. Jednak nagrania przypadły na okres największych upałów w lipcu i sierpniu. Mimo 35 stopni na termometrze i braku choinki, szybko udało nam się wprowadzić w świąteczny nastrój i myślę, że dużo tego ciepła przekazaliśmy na płycie – tak o swoim nowym projekcie mówi Ania.

W świątecznym repertuarze Anna Wyszkoni wśród tradycyjnych polskich kolęd, jak „Dzisiaj w Betlejem”, „Jezus Malusieńki’, „Cicha noc” czy „Lulajże Jezuniu”. Znalazła się jedna nieznana do tej pory, staropolska pastorałka „Wielkie nieba”, a także zachowana w świątecznym klimacie i promująca płytę piosenka „Od nieba do nieba”, do której powstał teledysk. Zarówno utwór, jak i klip, oddają magię i piękno świąt Bożego Narodzenia, choć dotykają tematów i problemów bardziej uniwersalnych.

„Trudno jest napisać niebanalny świąteczny tekst nie wywołując do tablicy świętego mikołaja, karpia, choinki… myślę, że to się udało w piosence „od nieba do nieba”. Traktuję ją jak pewnego rodzaju świąteczny hymn o pokoju, miłości, o bliskich. O wszystkim, co powinno być dla nas ważne, nie tylko w święta. Bardzo chciałabym, żeby stała się takim hymnem dla wielu z was” – dodaje Ania zapraszając do wspólnego kolędowania w nadchodzące święta bożego narodzenia.

Anna Wyszkoni to jedna z najbardziej lubianych i charyzmatycznych wokalistek na polskiej scenie muzycznej. Ma na swoim koncie imponującą ilość przebojów, nagród i wyróżnień oraz blisko pół miliona sprzedanych płyt. Obie solowe płyty ani, „pan i pani” i „życie jest w porządku”, uzyskały status podwójnie platynowych! W 2016 roku Anna Wyszkoni będzie obchodziła jubileusz 20-lecia działalności artystycznej.

Album „Kolędy wielkie” ukazuje się w dwóch formatach: podstawowym, zawierającym CD z 13 utworami:

1. DZISIAJ W BETLEJEM
2. MIZERNA CICHA
3. JEZUS MALUSIEŃKI
4. PÓJDŹMY WSZYSCY DO STAJENKI
5. WIELKIE NIEBA
6. CICHA NOC
7. OD NIEBA DO NIEBA
8. PRZYBIEŻELI DO BETLEJEM
9. BÓG SIĘ RODZI
10. NIE BYŁO MIEJSCA DLA CIEBIE
11. MÓJ ANIOŁ
12. LULAJŻE JEZUNIU
13. KOLĘDA DLA OJCA ŚWIĘTEGO

oraz De luxe z dodatkowym DVD, na którym znajduje się:

1.    FILM DOKUMENTUJĄCY NAGRANIA, ZAWIERAJĄCY WYWIADY Z ARTYSTAMI ZAANGAŻOWANYMI W PROJEKT ORAZ MAKING OF ZE STUDIA
2.    TELEDYSK “OD NIEBA DO NIEBA” W REŻ. PASCALA PAWLISZEWSKIEGO.

Więcej informacji na stronie: www.universalmusic.pl

 Płyty do wygrania w Zimowym Konkursie Eurostudent .