Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Iggy Pop i The Stooges zagrają we Wrocławiu

Na tegorocznej edycji festiwalu Wrocław Non Stop wystąpi międzynarodowa gwiazda wielkiego formatu, jeden z najbardziej charyzmatycznych i kontrowersyjnych zespołów punk rockowych – Iggy & The Stooges. Koncert odbędzie się 24 czerwca 2007 roku na Stadionie Olimpijskim.

Występ Iggy & The Stooges jest jednym z ponad 100 wydarzeń, które odbędą się podczas 10-dniowego festiwalu Wrocław Non Stop. W tym roku festiwal rozpocznie  się w nocy z 22 na 23 czerwca i potrwa nieprzerwanie do 1 lipca.
  
Iggy Pop to jednocześnie wokalista, kompozytor, autor tekstów, aktor, malarz, skandalista, performer, jeden z najbardziej spektakularnych artystów rockowych wszechczasów. Artysta ten jest autorem wielu znakomitych utworów jak np.: I Wanna Be Your Dog czy China Girl, powszechnie znanej w wykonaniu Davida Bowie, ale przede wszystkim jest autorem ponadpokoleniowego hymnu rockowego – Passenger.
 
Wrocław Non Stop to festiwal ze wszech miar unikatowy i wciągający do interakcji ze sztuką. Wrocławianie i wszyscy goście będą mieli okazję uczestniczyć w różnego rodzaju happeningach, zaskakujących performance’ach, koncertach, wystawach, interwencjach architektonicznych, a także w spektaklach organizowanych w nietypowych miejscach. Szczególną uwagę warto zwrócić na takie propozycje, jak „Spotkania Kultur” będące cyklem wystaw, dyskusji oraz koncertów krzewiących tolerancję i ideę dialogu kultur, „Nowy Targ”, który na czas festiwalu stanie się centrum młodego designu, „Teatr E”, oparty na zasadach gier fabularnych RPG, „Nowy Taniec” prezentujący najnowsze tendencje we współczesnej sztuce tańca czy „Graffiti Non Stop” zmieniający oblicze przestrzeni miejskiej.
Sprzedaż biletów na koncert Iggy Popa & The Stooges od 14 marca.

Więcej informacji na stronie www.wroclawnonstop.pl