Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

IGRY – Juwenalia Gliwickie już tuż tuż! Poznaj plan imprezy!

Wielkimi krokami zbliża się 59. edycja Juwenaliów Gliwickich – IGRY 2016! Podobnie jak w zeszłym roku, IGRY odbędą się na Kampusie Politechniki Śląskiej od 9 do 13 maja! Czym w tym roku zaskoczą na studenci Politechniki Śląskiej?

Plan tygodnia jak co roku kryje w sobie co nieco nowości, jak i corocznej klasyki.
Jedną z klasycznych pozycji jest poniedziałkowy Kabareton. Na deskach Sali Teatralnej Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko zagości nowość polskiej sceny rozrywkowej Grupa Teatralno-Improwizacyjna To mało powiedziane, kabaret Czwarta Fala oraz gwiazda wieczoru – Formacja Chatelet! Informacja o biletach podana zostanie wkrótce.

Wtorek to Finał Boju Akademików – w tym roku na sportowo – Piłkarzyki Full Size. Dla pozostałej części braci studenckiej równolegle na Stołówce Studenckiej, od kilku już edycji Juwenaliów odbywać się będzie Pionek – wieczór gier planszowych. Co roku przyciąga on tłumy graczy, którzy spędzają wieczór w magicznym klimacie. Wstęp dla każdego – darmowy!

Igrowa Środa to dzień, który powstaje dzięki współpracy z Ośrodkiem Sportu Politechniki Śląskiej. Jak co roku żacy od rana ruszą w sportową rywalizację! Oprócz corocznych zawodów, odbędzie się także Akcja Honorowego Krwiodawstwa oraz Dzień Dawcy Szpiku Kostnego. Po całodniowych zmaganiach zrelaksować się będzie można na Łące Igrowej w trakcie Wielkiego Studenckiego Grillowania oraz Pokazu Filmowego. Studenci mieli moc i wybrali Podziemny Krąg oraz Krainę Lodu! A gdy już wszyscy odpoczną i zbiorą siły, nadchodzą najważniejsze dwa dni…

Czwartek jak co roku spowoduje małe utrudnienia – tak to już jest, kiedy władzę nad miastem przejmują studenci!

Prosto z Gliwickiego Rynku, skąd odbierane zostaną Klucze do Miasta z rąk Prezydenta Gliwic, Zygmunta Frankiewicza studenci korowodem ruszą w stronę ulicy Akademickiej, aby tam rozpocząć jedną z największych imprez na Śląsku!

Na rozpoczęcie zwycięzca Przeglądu Kapel Studenckich – PKS, którego poznamy 27 kwietnia w trakcie koncertu finałowego, który odbędzie się, podobnie jak IGRY, na terenie Kampusu Politechniki Śląskiej. Następnie Poligon nr 4, wschodzący zespół rockowo alternatywny, People of the Haze – znani m.in. z Woodstocka oraz sławy polskiej sceny rockowej – Lipali, którzy zaprezentują nam swoją nową płytę oraz gwiazda wieczoru Zespół LaoChe! Dodatkową atrakcją czwartku, jeśli pogoda dopisze – będzie wyrzut kolorów! Jak świętować to z pompą!

W piątek, choć na koniec, to organizatorzy nie zwalniają tempa. Na rozpoczęcie zwycięzcy konkursu na Kapelę Gliwicką,  później pobujamy się w reaggowym klimacie – zagra dla nasMesajah, wystąpią także znani z rodzimej sceny, twórcy Wiewiórstocku – Wiewiórka na Drzewie, dodamy trochę rapu – DonGURALesko a na zakończenie wieczorna dawka energii, zespół który podbił stosunkowo niedawno polską scenę muzyczną, znany z takich hitów jak Lily czy Kamień z Napisem Love – zespół ENEJ!

Jak tradycja nakazuje Juwenalia zakończą się odtańczeniem tańca do nieoficjalnego hymnu studentów Politechniki Śląskiej– Tunaka TunTun!

IGRY jednak to nie tylko tydzień świetnej zabawy – to pół roku ciężkich przygotowań!
Nad przygotowaniami od września pracuje grupa 26 studentów, którzy wolontariacko poświęcają swój wolny czas, aby #RobićIGRY. Czy w tym roku IGRY będą pierwsze w kraju? Mamy nadzieję!! Bo w końcu, kto zna lepiej studentów, niż oni sami? Do zobaczenia na IGRY 2016!

Polub IGRY na Facebooku:
https://www.facebook.com/igry.polsl?_rdr

oraz obserwuj na Instagramie:

https://www.instagram.com/igrypolsl/

Jeśli chciałbyś się zaangażować w IGRY i zobaczyć jak wygląda zabawa od kulis projektu – dołącz do Asystentów. Nabór trwa! Więcej szczegółów na:

 

www.facebook.com/igry.asystenci?_rdr