Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

IGRY – Juwenalia Gliwickie

Czwartek 17.05

JAN NIEZBENDNY

Jan Niezbendny to muzyczne alter ego pochodzącego z Żor Michała Rycerza. Jego twórczość łączy w sobie wiele gatunków muzycznych w oparciu o hip-hopowe rytmy.
Artysta jest znany z tworzenia muzyki komediowej, za którą wielokrotnie był nagradzany. Wystąpi w Igrowy czwartek jako pierwszy wprawiając nas w odpowiedni nastrój.

KONIEC ŚWIATA

Grupa Koniec Świata powstała w Katowicach. W ich muzyce mieszają się nurty ska, punku i rocka. Cieszą nas swoją muzyką już od 18 lat. Zespół występował na licznych festiwalach, m.in. w Jarocinie, na Przystanku Woodstock, czy Slavske Rock Fest na Ukrainie. Ich utwory pojawiały się na Listach Przebojów Radia Bis, czy Trójki. Na tegorocznej edycji Juwenaliów Gliwickich wystąpią w Igrowy Czwartek.

BRACIA FIGO FAGOT

To Polski zespół muzyczny założony w Warszawie przez Bartosza Walaszka i Piotra Połacia.

„Gatunek disco, nurt polo” – grupa znana jest z tworzenia muzyki prześmiewczej tego formatu, w której satyra wyczuwalna jest na każdym kroku. W przeciwieństwie do typowego disco polo, w Igrowy czwartek zespół zaśpiewa dla nas na żywo, a nie z playbacku.

Ørganek

Ørganek to czteroosobowy zespół muzyczny, który został założony w 2013 roku przez Tomasza Organka. Ich muzyka łączy w sobie wiele różnych nurtów. Wsłuchując się w twórczość zawartą na albumach „Głupi” oraz „Czarna Madonna” przenosimy się w magiczną podróż śladami kombinacji bluesa, brudnego hard rocku, country oraz punku. Ich rockowe brzmienie wybuchnie nam prosto w twarz już 17. maja na scenie Igrowej!

EVENT URIZEN

Zespół Powstał w 2010 roku. Twórczość Event Urizen skierowana jest do fanów ciężkiego brzmienia. Ich muzyka to klasyczny heavy metal który cechują przemyślane kompozycje, sporo umiejętności i talentu. Zagrają jako ostatni w Igrowy czwartek.

 

Piątek 18.05

IMPERATIVE

Zwycięzcy tegorocznego Przeglądu Kapel Studenckich. Zagrają dla nas jako pierwsi 18 maja prezentując swoje rockowe brzmienie.

THE BARTENDERS

W dowodzie Polska, w sercu Jamajka. Stanowią połączenie ska i jazzu. Zespół  założony w Warszawie w 2006 roku. Mowa tu o nikim innym, jak o THE BARTENDERS. 

ELEKTRYCZNE GITARY

Zespół  powstał w 1990 roku w Warszawie, założony przez gitarzystę Rafała Kwaśniewskiego oraz Piotra Łojka. Do duetu niedługo potem dołączył wokalista, gitarzysta, autor tekstów i kompozytor Kuba Sienkiewicz. Większość kojarzy twórczość Elektrycznych Gitar z ich największym przebojem – „Kiler”, napisanym do bijącego rekordy popularności filmu o tym samym tytule, w reżyserii Juliusza Machulskiego. Specyficzne poczucie humoru zespołu i przewrotna autoironia – tego na pewno nie zabraknie podczas majowego koncertowania.

BOKKA

Muzyka przede wszystkim, to kim są jest bez znaczenia. Tak zespół Bokka tłumaczy swój sceniczny kamuflaż. Zespół zadebiutował w listopadzie 2013 roku prezentując album określany jako mieszanka synthpopu, dreampopu, shoegaze’u i elektronicznej psychodelii. Bokka to jeden z najlepszych debiutów ostatni lat. Występuje na największych festiwalach w Polsce i zagranicą. Na Igrach możemy się spodziewać bardzo dobrej, przemyślanej i wiarygodnej muzyki wzbogaconej o świeżą porcje nowych utworów, ponieważ dzisiaj zespół prezentuje swój trzeci album album: „Life On Planet B”.

POKAHONTAZ

Zespół powstał w 2003 roku, tuż po oficjalnym zakończeniu działalności Paktofoniki. W swojej najnowszej płycie „REset”, grupa wracaj do korzeni przypominając nam klimaty lat 90. Wczoraj (19.04) pojawił się długo wyczekiwany klip promujący do utworu „Zerwanych ze smyczy”, a dziś informacja że zagrają na Gliwickich Juwenaliach. Pokahontaz wystąpią jako ostatni w Igrowy piątek . To będzie prawdziwy „Wstrząs dla mas”.