Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

II edycja Krakowskiego Festiwalu Odpowiedzialnego Biznesu już za nami !

Spotkania z ponad 30 prelegentami, 31 godzin szkoleń, 26 warsztatów i prelekcji, 9 organizacji, 9 konferencji, 4 eventy towarzyszące, 2 edycja i 1 taki festiwal w Polsce! II Krakowski Festiwal Odpowiedzialnego Biznesu w całości organizowany przez krakowskich studentów oficjalnie zakończył się 19 marca.

interdyscyplinarny projekt miał na celu promowanie wiedzy na temat społecznie odpowiedzialnego biznesu w środowisku akademickim. Ideą na której opiera się CSR jest połączenie działań przynoszących zysk firmie z działaniami na rzecz otoczenia. Jednym z głównych celów organizatorów było zwrócenie uwagi młodych ludzi na CSR i korzyści płynące z jego wykorzystywania. Jest to o tyle ważne, że jak wynika z wielu badań, wiedza o tej dziedzinie w polskich przedsiębiorstwach jest nadal dość niska Dla organizatorów ważne było również to, aby uświadamiać ludzi, że CSR to nie tylko filantropia, że odpowiedzialność także może przynosić przedsiębiorstwu zyski i to nie tylko materialne.

            Wydarzenie składało się z dwóch równoległych części: szkoleniowej oraz promocyjnej. W ramach pierwszej z nich zorganizowanych zostało 9 konferencji, które odbyły się na AGH, UEK, WSE, w Fundacji Św. Włodzimierza Chrzciciela Rusi Kijowskiej oraz w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Z prelekcjami dotyczącymi zalet CSR wystąpiły duże firmy takie jak m.in. Grupa PZU, PwC, City Handlowy, Kompania Piwowarska, Grupa Tauron i Diageo Polska, ale także organizacje pozarządowe i fundacje takie jak Fundacja Sendzimira. W prelekcjach wzięło udział łącznie ponad 500 studentów. Uczestnicy aktywnie włączali się w dyskusję i zadania warsztatowe, które pozwalały im zdobyć nie tylko wiedzę teoretyczną ale także praktyczną.

            Na część promocyjną składały się: Kino Filmów Odpowiedzialnych, Flash Mob, Konkurs na Eko-budowlę oraz połączony z oficjalną galą kończącą festiwal – Green Fashion Show. Wydarzenie to miało miejsce 19 marca w klubie Forty Kleparz. Głównym punktem wieczoru był pokaz kreacji stworzonych przez studentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru z Krakowa. Nie zabrakło eleganckich kreacji z różnego rodzaju papieru, ale także kolekcji z dżinsu.

            Festiwal jak podkreślają organizatorzy, na pewno będzie miał swoją kontynuację w przyszłym roku. Fotorelacje z wydarzenia i informacje o wszystkich szkoleniowcach i tematyce warsztatów znajdziecie na portalu Facebook: www.facebook.com/FestiwalOdpowiedzialnegoBiznesu oraz na stronie internetowej Festiwalu: www.festiwalodpowiedzialnegobiznesu.pl

 

            Wydarzenie zdobyło honorowe patronaty rektorów: Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego, a także Urzędu Marszałkowskiego, Ministerstwa Gospodarki, United Nations Global Compact Poland, FM PKPP Lewiatan, LOB, PSSUK, BCC, PARP, a sponsorem platynowym wydarzenia była Coca-Cola Hellenic.

            Organizatorami wydarzenia byli Studenckie Forum Business Centre Club przy współpracy z EFS AEGEE, KN Controllingu i Finansów UEK, KNSU Wernyhora, SKN Zarządzanie, GN Pro Futuro, SKN Ochrony środowiska, SKN Zarządzania Kadra, WRSS WH AGH.