Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

II Międzynarodowe Targi Wolontariatu w Off’owych klimatach

Podobno muzyka łagodzi obyczaje, wie o tym doskonale Artur Rojek, organizator odbywającego się już po raz drugi w Mysłowicach OFF Festivalu. Podobnie jak w zeszłym roku tej, jednej z najciekawszych alternatywnych imprez muzycznych w Polsce towarzyszyć będą Międzynarodowe Targi Wolontariatu oraz Święto Radości Dzieci.

Wakacyjny weekend, 17 – 18 sierpnia zapowiada się interesująco nie tylko dla fanów muzyki i sztuki niezależnej, ale także dla wszystkich odznaczających się empatią i filantropijną pasją. Uczestnicy targów wolontariatu i wszyscy zainteresowani działalnością instytucji pozarządowych będą mieli możliwość uczestnictwa w wielu interesujących pokazach, prezentacjach, happeningach i warsztatach.

Pierwsza edycja Międzynarodowych Targów Wolontariatu wzbudziła duże zainteresowanie publiczności OFF Festivalu. Realizowane projekty przedstawiło 20 organizacji pozarządowych z kraju i zagranicy. Zachęceni sukcesem organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje, na terenie Centralnego Muzeum Pożarnictwa uczestnicy obejrzą wystawy zdjęć i prezentacje tematyczne, a zaproszeni goście podzielą się doświadczeniami i wiedzą na temat działalności filantropijnej podczas odczytów i paneli dyskusyjnych.

Dodatkowo miłośnicy kina wziąć będą mogli udział w poprzedzającym Off’ową imprezę Objazdowym Festiwalu Filmowym WATCH DOCS – „Prawa Człowieka w filmie” (15 i 16 sierpnia) zorganizowanym przez Helsińską Fundację Praw Człowieka oraz Społeczny Instytut Filmowy.

Celem imprezy jest promocja wolontariatu jako możliwości rozwoju osobistego, zdobywania doświadczenia i angażowania się w rozwój społeczeństwa obywatelskiego. Organizatorom zależy również na zapoznaniu uczestników z ideą długoterminowego wolontariatu zagranicznego obejmującego przede wszystkim kraje Dalekiego Wschodu, Afryki i Ameryki Południowej.

Źródło: http://www.off-festival.pl