Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

II Ogólnopolska Neurokonferencja Neuronus

Koło Neuronaukowców Neuronus wraz z Zakładem Neurofizjologii i Chronobiologii Instytutu Zoologii Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprosza na II Ogólnopolską Neurokonferencję Studencką Neuronus, która odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia w Auli Głównej Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Neuronus zrzesza  studentów specjalizujących się w różnych dziedzinach i studiujących w różnych ośrodkach naukowych w Polsce i za granicą.

W tym roku pod patronatem Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. dr hab. Barbary Kudryckiej, Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Nawary i Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego będą poruszane niecodzienne tematy związane z układem nerwowym i jego funkcjonowaniem. Prelegenci spróbują odpowiedzieć na nurtujące każdego człowieka pytania o podłoże emocji, takich jak strach i radość; wyjaśnić fenomen świadomego snu; sprawdzić, czy można czytać w myślach; czy też określić, przez co mózg rozumie dobre zdjęcie.

Konferencję uświetni obecność elektrofizjologa prof. dr hab. Jerzego Morzymasa, psychofizjologa prof. dr hab. Jana Kaisera oraz dyrektora Zakładu Neurofizjologii i Chronobiologii prof. dr hab. Mariana H. Lewandowskiego.    

Doświadczenia zdobyte podczas organizacji I edycji Neuronusa pozwoliły na udoskonalenie formy, organizacji oraz atrakcyjności przedsięwzięcia. Ubiegłoroczna Neurokonferencja odniosła spory sukces, zamieniając Kraków w polską neurostolicę i potwierdzając, że studenci interesujący się szeroko pojętymi neuronaukami chętnie biorą udział w takich przedsięwzięciach.