Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

II Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland zaprasza na II Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych, które odbędą się w marcu i w kwietniu 2007 r. na wydziałach prawa i administracji w 15 ośrodkach akademickich.

Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych to projekt stworzony z myślą o studentach prawa i administracji począwszy od pierwszego roku oraz o absolwentach tych kierunków. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z ofertą praktyk i stażów dostępnych za pośrednictwem ELSA, wziąć udział w szkoleniach i warsztatach podnoszące umiejętności zawodowe oraz spotkać się z przedstawicielami firm, kancelarii i instytucji oferujących praktyki i staże studenckie. Podczas Ogólnopolskich Dni Praktyk Prawniczych zaprezentowany zostanie Portal Pracy i Praktyk Prawniczych www.praktykiprawnicze.pl – pierwszy polski serwis internetowy w całości poświęconego tej tematyce.
 
Projekt jest przejawem działalności w zakresie organizowania praktyk studenckich, którą ELSA prowadzi od ponad dwudziestu lat w ramach Międzynarodowego Programu Wymiany Praktyk Studenckich STEP (ang. Student Trainee Exchange Programme). Uczestnikom programu ELSA oferuje praktyki w firmach, kancelariach i instytucjach, na poziomie lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.
 
Tegoroczne Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych odbędą się w:
 
Białymstoku 20-22 marca,
Gdańsku 22 marca,
Katowicach 22 marca,
Krakowie 21-23 marca,
Lublinie 21 marca,
Łodzi 23 marca,
Olsztynie 20 marca,
Opolu,
Poznaniu 18 kwietnia,
Rzeszowie 20 marca,
Słubicach,
Szczecinie 21 marca,
Toruniu 21 marca,
Warszawie 13-14 marca,
Wrocławiu 20-21 marca.
 
Dodatkowe informacje dotyczące Ogólnopolskich Dni Praktyk Prawniczych na danym wydziale dostępne są w biurach oraz na stronach internetowych Grup Lokalnych ELSA Poland.