Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

III Mazurskie Międzynarodowe Zawody Balonowe

W dniach 5-8 sierpnia 2010 r. Benkowski Team Poland www.benkowski.pl oraz Prezydent miasta Ełk zapraszają na kolejną edycję III Mazurskich Międzynarodowych Zawodów Balonowych o Puchar Prezydenta Ełku. Będzie to największy festiwal balonowy w Europie Środkowo-Wschodniej.

Na udział w imprezie zapowiedziało się ok. 50 aerostatów z Litwy, Białorusi, Rosji, Kuwejtu, Łotwy, Ukrainy i Polski (w tym balony o specjalnych kształtach) oraz 5 sterowców.
 
Zawody rozpoczną się wieczornym lotem balonów w czwartek 5 sierpnia. Planowany jest wspólny start z centrum Ełku. Po locie ok. godziny 21:30 planowana jest Wielka Parada Baloniarzy, głównymi ulicami miasta przy akompaniamencie orkiestry Art Machina.
 
Organizator zapewnia, że jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjały, balony poszybują nad
Jeziorem Ełckim, które jest położone w centrum miasta. Będzie to wspaniałe widowisko oraz okazja dla amatorów fotografii by utrwalić balony i sterowce aparatem lub kamerą.
 
Sobota, 7 sierpnia  godz. ok. 21.00  koncert zespołu IRA, po nim ok. godz. 22.30 baloniarze odpalą palniki i ruszy nocny pokaz balonów, w czasie którego nastąpi rozdanie pucharów. Następnie występ Damiana Aleksandra.
 
Organizator przewiduje Konkurs Fotograficzny dla Publiczności z nagrodami.
 
Przed zawodami i podczas ich trwania istnieje możliwość zakupu biletu na lot turystyczny
balonem w promocyjnej cenie 400 zł od osoby. Loty będą odbywały się w trakcie oraz po zakończeniu zawodów począwszy od 5 sierpnia. (UWAGA!!! Liczba biletów na loty, które odbędą się podczas zawodów ograniczona. Loty po zawodach – nieograniczona liczba miejsc). Organizatorzy chcą w ten sposób wypromować loty balonem na Mazurach i pokazać śmiałkom mazurską ziemię z lotu ptaka, którą można zobaczyć nawet z 1500 metrów.
 
W sprawie rezerwacji miejsc i terminu lotu prosimy o kontakt z Panem Marcinem Pruszyńskim – 603 70 23 23, m.pruszynski@benkowski.pl.
 
Informacje na temat zawodów można uzyskać na stronie www.mazurskiezawodybalonowe.pl
oraz Urzędu Miejskiego w Ełku www.elk.pl, w punkcie informacyjnym na bulwarach nad
jeziorem Ełckim oraz pod telefonami: dyrektora generalnego zawodów Bernarda Banaszuka –
609727272 oraz zastępcy dyrektora generalnego zawodów Marcina Pruszyńskiego – 603702323
 
Zobacz też: 
 
Dyrektor Generalny Zawodów

         Bernard Banaszuk