Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Imprezowy lipiec 2009 nad polskim morzem

Jeśli Twój urlop wypada w lipcu i spędzasz go nad polskim morzem, to po prostu nie możesz przegapić tych imprez!

Autorzy nowego serwisu wakacyjnego www.sybil.dziennik.pl przygotowali przegląd najciekawszych nadmorskich wydarzeń czekających na nas w lipcu. Serwis pomoże nam także odnaleźć się w gąszczu informacji turystycznych: noclegi, atrakcje, restauracje, kluby, wypożyczalnie, zabytki…czyli aktywnie i z pomysłem!

Wakacje nad Bałtykiem? Oj, tutaj atrakcji na pewno nie zabraknie: od Świnoujścia aż po Hel będzie sporo się działo. Ale od początku!

Jeszcze w czerwcu (między 26. a 28.) w Ustroniu Morskim Otwarcie Lata imprezą MAX JET 2009 czyli największa impreza motorowodna w Polsce! Z Ustronia przez Kołobrzeg niedaleko do Niechorza, a tam dokładnie w tym samym terminie V Nadmorski Zlot VW Garbusów – to piąta już edycja tej fantastycznej imprezy. W ubiegłym roku do Niechorza zjechało ponad 70 ekip „Garbusów” i „Ogórków”. W tym roku imprezie towarzyszyć będzie sporo atrakcji: m.in. koncert zespołu bluesowego, zabawa przy ognisku, dyskoteka, karaoke, parada ulicami Rewala oraz wyścig garbusów po plażyJ

Fajne pożegnanie czerwca, przed nami fantastyczne powitanie lipca nad polskim morzem: 2 lipca znany już wszystkim Heineken Open’er, (Gdynia),  4 dni koncertów, m.in.: Duffy, Mody, Faith No More, Madness, Prodigy. 4 lipca koniecznie wybierzmy się do Koszalina na Ogólnopolski Festival Hip-Hop 2009 z udziałem najlepszych polskich składów hip-hopowych i rapowych. Z Koszalina niedaleko do Ustronia Morskiego, gdzie 5 lipca czeka na nas Wakacyjny Tour 2009 z Radiem Zet czyli największa akcja koncertowa w Polsce – wystąpią m.in.: kabaret OTTO, Monika Brodka, Andrzej „Piasek” Piaseczny.

Teraz coś dla miłośników sportów. W Kamieniu Pomorskim, IX Regaty o Puchar Księcia Warcisława, 10-12 lipca, a 5 dni później w Rewalu zacznie ogólnopolski wyścig kolarski “O Puchar Bałtyku”. 19-22 lipca Żeglarskie dni Gdyni (w trakcie imprezy szereg wydarzeń towarzyszących).
Czas na Mielno. Tutaj czekają na nas dwie szalone imprezy: „W dalekiej krainie Bollywood” (11 lipca) i „Samba czyli brazylijska noc” (18 lipca).

A co ze słynnym Festiwalem Gwiazd w Międzyzdrojach? W tym roku wypada między 8 a 12 lipca, podzielony na trzy wiodące części (filmową, teatralną i muzyczną) będzie miał międzynarodowy charakter.
Dziwnów. Tutaj najlepiej będziemy bawić się od 20 do 23 lipca, podczas XIV Mistrzostw Polski Plażowych Prezenterów Dyskotek 2009 (Namiot Bosmana w Dziwnowie).

Łeba, 29 lipca 2009  —  2 sierpnia 2009 Allegro Cup.
Hel (8 lipca) – Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu.
A od 10 lipca aż do 23 sierpnia warto odwiedzić Jarmark Solny w Kołobrzegu – to najstarsza impreza handlowa Kołobrzegu, odbywa się od połowy lat 70-tych.

Więcej imprez nad morzem (Szczecin, Świnoujście, Międzyzdroje, Międzywodzie, Dziwnów, Kamień Pomorski, Pobierowo, Rewal, Niechorze, Kołobrzeg, Ustronie Morskie, Mielno, Koszalin, Ustka, Rowy, Łeba, Jastrzębia Góra, Władysławowo, Wejherowo, Puck, Hel, Jastarnia) szukajcie na wakacyjnym serwisie www.sybil.dziennik.pl To interaktywna mapa, na której wystarczy wybrać miasto lub region, aby zobaczyć, co ciekawego czeka tam na nas przez całe wakacje (morze, Mazury, góry – Sudety i Karpaty oraz największe polskie miasta).

Zespół www.Sybil.pl