Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

In English

Gromadząc wiedzę na temat poszczególnych elementów procesu rekrutacji warto spojrzeć na nie w szerszym, czyli europejskim kontekście. Co to oznacza w praktyce? Na przykład przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku.

Szansę poznania tajników rozmowy kwalifikacyjnej w języku angielskim daje nam Biuro Karier Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, które we współpracy z firmą Warsaw Study Centre przygotowało specjalne warsztaty. W czasie zajęć – które odbędą się 30 lipca br. w godz. 13:00–14:30 – dowiemy się m.in. w jaki sposób poprawnie opowiadać o swoim doświadczeniu, poprzednich stanowiskach czy edukacji; jakich wyrażeń używać, a jakie pomijać; czego spodziewać się po rozmowie kwalifikacyjnej w języku angielskim oraz jak unikać podstawowych błędów.
„Rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim” to jedna z kilku części warsztatów pt. „Proces rekrutacji po angielsku”, które zakończą się w październiku konkursem dla studentów. Nagrodą główną jest wiosenny kurs konwersacyjny w Warsaw Study Centre, natomiast zadanie polega na opisaniu swojego doświadczenia zawodowego związanego z poszukiwaniem lub podjęciem pracy bądź praktyki w języku angielskim. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w styczniu.
Warsztaty „Rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim” odbędą się 30 lipca br. w godz. 13:00–14:30 na terenie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy ul. Dewajtis 5, parter, sala 228 w Głównym Budynku Rektoratu. Zajęcia poprowadzi Luiza Wójtowicz-Waga, Dyrektor ds. nauczania w Warsaw Study Centre. Biuro Karier przyjmuje zapisy do 27 lipca do godziny 15:00 drogą telefoniczną (022 561 90 06)  lub mailową (biurokarier@uksw.edu.pl).