Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

„Inland empire”

Już wkrótce w kinach długo oczekiwany film Davida Lyncha, okrzyknięty najlepszym osiągnięciem twórcy. Obraz został częściowo zrealizowany w Polsce, z udziałem światowych i polskich gwiazd.

5 lipca w Gdańsku podczas Festiwalu Gwiazd odbędzie się uroczysta polska premiera filmu „Inland empire”. Pokaz uświetni sam reżyser, znakomity David Lynch. Odciśnie on swoją dłoń na Promenadzie Gwiazd, a także otworzy retrospektywę swoich filmów. Film trafi do wszystkich kin 27 lipca. Twórca „Mulholland Drive” odebrał nagrodę honorową za całokształt twórczości podczas festiwalu filmowego w Wenecji, zaś jego najnowsze dzieło zostało przyjęte owacjami na stojąco. Podczas polskiej prapremiery na Camerimage w Łodzi obraz zebrał równie entuzjastyczne recenzje. Krytycy filmowi okrzyknęli go najlepszym filmem w twórczości reżysera. „Inland empire” ma szansę stać się dziełem niejako zwieńczającym, udowadniającym artystyczny geniusz Lyncha. Zagraniczna prasa wyraża się o nim równie pochlebnie. Nazywając absolutnie najlepszym, magicznym, fascynującym i hipnotyzującym. Film jest opowieścią o niepewnej ludzkiej egzystencji, o stosunkach między kobietami i mężczyznami, o kobietach, które kochają i nienawidzą jednocześnie, o poszukiwaniu prawdy w zmediatyzowanej kulturze.
Na polskim gruncie możemy mówić o pewnym fenomenie twórczości Lyncha. Nie ma innego kraju, w którym film „Mulholland Drive” był bardziej popularny niż „Mission Impossible 3”.