Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Inspiring Solutions 9 – jak wygląda najlepsza studencka konferencja w Polsce?

Wieloletnia współpraca z Microsoft, BCG czy Orange zobowiązuje organizatorów projektu do najwyższej jakości. Liczne laury, m.in. nagroda PZU w kategorii Najlepszy Studencki Projekt 2015, to tylko jeden z bodźców do dalszego rozwoju przedsięwzięcia. Tegoroczna edycja konferencji dotyczącej zastosowania IT w biznesie rozmachem przerośnie chyba najśmielsze oczekiwania…

Już prawie 10 lat temu wielką przyszłość nowoczesnych technologii dostrzegła grupa studentów Szkoły Głównej Handlowej, zakładając Inspiring Solutions. Ich przewidywania okazały się słuszne – rola IT w biznesie nieprzerwanie rośnie. Podobnie jak tworzona pod egidą Samorządu Studentów SGH oraz CEMS Clubu Warszawa Konferencja, która z roku na rok zwiększa spektrum działania.

IS9 wnosi kilka nowych wydarzeń towarzyszących samej konferencji. Zorganizowaliśmy już dwa spotkania  cyklu Inspiring Fuckups (gdzie znani biznesmeni, m.in. Michał Juda, założyciel platformy Showroom, opowiadali o swoich największych biznesowych niepowodzeniach – przyp. autor), w planach są następne – zapowiada Jakub Frydrysiak, koordynator tegorocznej edycji. Kolejną nowością jest również tzw. Hackathon – 24-godzinny maraton programowania w Centrum Nauki Kopernik, pod patronatem Miasta Stołecznego Warszawa. W zawodach mają wziąć udział najlepsze ekipy z całej Polski. Trwają końcowe rozmowy z Centrum w sprawie dokładnej daty wydarzenia, ale odbędzie się ono jakiś czas po głównej konferencji.

Tymczasem dziewiąta edycja Inspiring Solutions wkracza w decydującą fazę…

Organizatorzy mają na celu zainspirowanie młodych ludzi do szukania nowatorskich rozwiązań biznesowych, a także rozwinięcie u nich zdolności menedżerskich i analitycznych. W dobie powszechnej informatyzacji nowoczesne rozwiązania IT są siłą napędową biznesu. Stawiamy na kreatywność, innowacyjność oraz współpracę z liderami branży – komentuje Jakub Frydrysiak.

Inspiring Solutions jest nie tylko źródłem cennych wiadomości, ale również projektem integrującym studentów z różnych środowisk, pozwalającym nabyć interesujące znajomości. Tegoroczna edycja ma przyciągnąć ok. 1200 studentów z wiodących uczelni ekonomicznych i technicznych z całej Polski. Nawiązano kontakty z ponad 20 uniwersytetami, gdzie w minionych dniach około 60 członków zespołu promowało nadchodzącą konferencję.

W tym roku wydarzenie jest organizowane na trzech uczelniach: Politechnice Warszawskiej między 10 a 11 marca, w krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej 14-15 marca i oczywiście Szkole Głównej Handlowej, w dniach 16-18 marca. Trzydniowy koszt noclegu i wyżywienia dla uczestników spoza Warszawy to jedyne 100 złotych. Sam udział jest darmowy, jednak trzeba wykazać się niezłym refleksem… I szybkim łączem – żartuje Jakub Frydrysiak. W zeszłym roku miejsca na warsztaty rozeszły się w 3 minuty. Na szczęście wstęp na niektóre panele jest wolny (Inspiring Talks, Startups oraz Discussion), tj. nie wymaga wcześniejszego zapisu.


Struktura konferencji obejmuje:

Warsztaty oraz case studies – organizowane przez partnerów merytorycznych, m.in. Microsoft, Oktawave czy EY,

Inspiring Talks – dynamiczne wystąpienia ludzi biznesu patrzących z nieco innej perspektywy na otaczającą nas rzeczywistość,

Inspiring Startups – wystąpienia inspirujących startupowców, których firmy urosły do potężnych rozmiarów,

Inspiring Discussion – dyskusje CEO oraz menedżerów firm IT na zadany temat, prowadzone przez profesjonalnych dziennikarzy z branży.

 

Każdy uczestnik otrzymuje także certyfikat ukończenia warsztatów, kojarzony przez pracodawców, więc chętnie wpisywany przez alumnów do CV.

 

 

Marcin Czarnecki

 

 

Więcej informacji o IS9 znajdziesz na stronie www.inspiringsolutions.pl oraz na facebooku: www.facebook/InspiringSolutions