Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Interaktywna klawiatura świetlna

Koreańska firma Luxiium Lighting & Technology postanowiła złamać monotonne kanony wizualne urządzeń peryferyjnych, prezentując w pełni interaktywną wielobarwną klawiaturę komputerową o nazwie Luxeed.

Zaprezentowana przez firmę Luxiium Lighting & Technology na targach CES 2007 klawiatura komputerowa o nazwie Luxeed jest urządzeniem umożliwiającym użytkownikowi znaczną personalizację wizualną. Klawisze prezentowanego urządzenia emitują 512 różnych odcieni światła, co pozwala nie tylko urozmaicić wygląd klawiatury, ale także ułatwić użytkownikowi korzystanie ze skrótów klawiszowych.

Użytkownik sam decyduje o sposobie rozmieszczenia barw na klawiaturze i jasności emitowanego światła, dostosowując go do swoich potrzeb, a także nastroju. Kolejną ciekawą cechą innowacyjnej klawiatury jest możliwość „współbrzmienia” światła i barw z muzyką. Producent zachęca do korzystania z gotowych układów kolorystycznych dostępnych na stronie internetowej firmy Luxiium Lighting & Technology.

Klawiatura Luxeed firmy Luxiium Lighting & Technology z pewnością urozmaici czas spędzony przy komputerze, a żywe wielobarwne światło przez nią emitowane poprawi nastrój. Producent nie podał jak dotąd przybliżonej ceny prezentowanego produktu oraz terminu dopuszczenia go do sprzedaży.