Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Interpretacje wróżb andrzejkowych

Ludzie wróżyli sobie od niepamiętnych czasów, korzystając ze wszystkich możliwych środków, starając się wplynąć na swoją przyszlość. Rozumiejąc, że każde działanie rodzi następstwa, starali się je przeniknąć…

Wróżbici stworzyli rozleglą dziedzinę wiedzy tajemnej, porządkując ją i wzbogacając o coraz to nowe magiczne zabiegi, zaklęcia, wróżby i symbole. Trafne odczytanie symboli może odsłonić przyszlość.

Anioł – oznacza prowadzenie przez los i odgórną opiekę. Zdarzenia, które nastąpią w ciągu najbliższego roku, pozwolą czuć tę opiekę, a ludzie spotkani na drodze życia okażą się życzliwi i mogą stać się wiernymi przyjaciółmi.

Chmura – czas przestać bujać w obłokach i wyjść na spotkanie życiu. Nic samo nie przychodzi, a szczęściu należy pomagać. Zamykanie sie w sobie nie sprzyja poznaniu odpowiedniego partnera ani odnoszeniu sukcesów.

Dom – oznacza jego zmianę, możliwośc założenia własnej rodziny, przeprowadzkę lub konieczność uporządkowania spraw domowych.

Góra – piętrzące się trudności. Tylko cierpliwość, wytrwalość i konsekwencja pozwolą pokonać drogę pod górę, na szczycie której czekają plany i marzenia.

Gwiazda – symbol światła przenikającego ciemności i szczytnych idealow. Cień w kształcie gwiazdy oznacza także bogactwo i pomyślność.

Jajko – symbol nowego życia i płodności. Może wróżyć szybkie rodzicielstwo, także osobom bez stałego partnera. Warto przypomnieć sobie zasady antykoncepcji 🙂 Jajko może oznaczać też zupełnie nowe wydarzenia w życiu.

Klucz – może wróżyć zmianę miejsca zamieszkania, lub zmierzenie się z jakąś tajemnicą, poznanie jej lub rozwiązanie ważkiego problemu. Może też zwiastować miłość i znalezienie klucza do czyjegoś serca.

Koń – symbol zwycięstwa, radości, siły okiełznanej umyslem i przewodnik dusz. Oznacza także młodość i męstwo. Dla dziewczyny kształt oznacza, że jej wybranek będzie żołnierzem, dla kawalera służbę wojskową lub zawód wojskowy.

Kot – we wróżbach andrzejkowych (podobnie jak pies) przestrzega przed pospiesznym i nieprzemyślanym związkiem. W innych może symbolizować nieszczęście i być utożsamiany z postacią diabła.

Kwiat – symbol nietrwałości i przemijania, biernego życia i godzenia się z losem. Może też wróżyć pomyślne zakończenie rozpoczętych spraw i miłą niespodziankę losu.

Lis – w zależności od kultury przypisuje mu się cechy negatywne, jak przebiegłość, kłamstwo, chciwość, poządliwość i nieumiarkowanie, lub pozytywne (mitologia chińska i japońska) mądrość, rozwagę i spryt, zdolność zmieniania postaci w ludzką. Podobnie jak kot, często utożsamiany z diabłem. We wróżbach andrzejkowych to niedobry omen.

Maska – symbolizuje ukrywanie prawdziwej natury. Kształt maski oznacza, że czas ją ujawnić i zacząć być autentycznym. Chowanie się za nią, choć oszczędza czasem cierpień, nie pozwala żyć spontanicznie i szczerze, odgradza od świata i ogranicza radość życia.

Moneta – w hierarchii spraw na pierwszym miejscu ustawia finansowe i zawodowe. Może tez wróżyć związek zawarty dla korzyści materialnych lub z rozsądku.

Motyl – symbol transformacji i zmian. Wróży diametralną zmianę w stosunku do ludzi i życia, przewartościowanie spraw. Osobom uwikłanym w kontrowersyjny związek może wróżyć wyzwolenie się z niego z lekkością motyla.

Obrączka – symbol trwałego związku i małżeństwa.

Orzel – oznacza realizację i osiągnięcie najwyższych celów, wybicie się ponad przeciętność, wysoki lot i wyniesienie na szczyty.

Owoce (zwłaszcza jabłko) – symbolizują uczuciowe spełnienie, zapowiadają pojawienie się owoców miłości.

Pierścień – symbol wieczności, wierności, związku lub przynależności do wspólnoty. Także oznaka godności i urzędu. W andrzejkowy wieczór wolnym zapowiada zaręczyny, a pozostającym w związku wieszczy jego koniec.

Pies – we wróżbach synonim fałszywego przyjaciela.

Samochód lub inny środek lokomocji – wróży natłok zmian, intensywność życia, konieczność bywania w wielu miejscach. Zapowiada podróże, nowe znajomości i brak czasu na nudę.

Serce – symbol umysłu, woli i miłości, z którego ksztaltu określić można przebieg związku. Regularny i pełny wróży odwzajemnione uczucie i szczęście w miłości. Postrzępiony lub niepełny zapowiada uczucie nieodwzajemnione, bolesne lub szybko przemijające. Antidotum na uczuciowy niefart może być szybkie pozbycie się ulanej figurki. W tym celu należy pospiesznie zawinąc ją w chusteczkę i zakopać. Najlepiej o północy i na rozstajnych drogach 🙂 lub chociaż poza domem, wtedy czar pryśnie a wróżba przestanie działać.

Sowa – uosobienie mądrości i powagi, ale także synonim nieszczęścia i śmierci. Kształt sowy odczytany z cienia woskowego jest zapowiedzią nieszczęścia.

Wąż – oznacza podstęp, chytrość, przebieglość. Ostrzega przed łatwowiernością wobec ludzi, oszustwem i instrumentalnym potraktowaniem. Przestrzega przed nieprzemyślanymi inwestycjami i stratą finansową.

Tekst pochodzi z portalu www.andrzejki.swieta.biz