Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Inwestycja w najlepszych

Pasja, ambicja, kreatywność. Połączone w całość dają przepis na sukces, m.in. w konkursach Inwestycja w Przyszłość i Studencki Projekt Roku. 15 lutego podczas Gali Finałowej w warszawskim hotelu Marriott Grupa PZU wyróżniła aktywnych studentów i najpopularniejsze projekty akademickie.

W auli Marriotta przy imponującym pokazie laserów wybrzmiała elektroniczna muzyka – kwintesencja studenckiego klimatu i prestiżu konkursu. Po oficjalnym otwarciu, na scenę wkroczył gość specjalny uroczystości Marcin Prokop! Znany telewizyjny prezenter opowiadał o tym, jak zostać bohaterem własnej gry i jak budować siebie z pożytkiem dla innych. Niecodziennie o codzienności, o pasji oraz własnych dobrych i gorszych momentach. Zostawił na sali galon pozytywnej energii i charyzmy, dzięki czemu uczestnicy nabrali apetytu na więcej.

Po obiedzie przyszedł czas na główną część spotkania, czyli wręczenie nagród w konkursach Studencki Projekt Roku oraz Inwestycja w. Nagrodę 10 000 zł za Ogólnopolski Studencki Projekt Roku Wampiriada otrzymało Niezależnie Zrzeszenie Studentów, w kategorii kariera i rozwój osobisty nagrodę 5000 zł odebrało AEEGEE Kraków i projekt Let’s get better, nauka i technika to PRZ Racing Team organizowany przez SKN Formuła Student Politechniki Rzeszowskiej, a w kategorii kultura, rozrywka, odpowiedzialność społeczna wyróżnione zostały Nocne spotkania z reklamą SKN KM Brief.

W konkursie Inwestycja w Przyszłość czeki na 5000zł odebrali laureaci internetowego głosowania : Bartosz Bilejczyk (Samorząd studentów SGH), Mateusz Kubicki (KN Ekobiznes), Marcin Drozd (KN Ekobiznes), Tomasz Siejka (Koło naukowe menedżerów), Michał Gąsiorowski (SKN Progress) oraz studenci wybrani przez komisję konkursową: Jakub Alama ( Samorząd Studentów UW ), Róża Michalec (AIESEC LUBLIN), Michał Fiech (WIGGOR), Maciej Janicki (ELSA Toruń), Jacek Skup (Organizacja Młodych Medyków Lublin).

Po rozdaniu nagród PZU zaprosiło laureatów na 40 piętro hotelu do Sky Baru Panorama. NetworKING na wysokim poziomie wspierała nowoczesna aplikacja, która pozwalała uczestnikom szybko wymieniać się kontaktami.. Zdobyte znajomości na pewno w przyszłości zaprocentują kolejnymi ciekawymi studenckimi projektami, a może nawet nagrodami w przyszłoroczne edycji konkursów PZU.

Poza laureatami, w konkursy sporo pracy i serca włożyli również Ambasadorzy i Doradcy  PZU. W nagrodę, zaraz po zakończeniu gali firma zaprosiła nas na iście odlotowa integracjętunelu aerodynamicznego. Swobodny lot na wietrze wiejącym z prędkością 230km/h idealnie dopełnił wrażenia bardzo udanego dnia.

 

Kto zazdrości nam integracji, udziału w gali oraz ciekawych zadań ambasadorskich, niech już teraz planuje udział w przyszłorocznej edycji Programu Ambasador. Rekrutacja rusza w połowie maja. Polecam, Grzegorz Zieliński, Ambasador PZU w Szczecinie 🙂

– – – – – –

Kilka słów na temat gali od wyróżnionych w konkursie :
Róża Michalec (AIESEC LUBLIN) – Gala zorganizowana w sposób przychylny dla młodych ludzi. Bez zbędnych przemówień, sztywnych podziękowań. Krótko, zwięźle i efektownie. Bankiecik na czterdziestym piętrze Marriotta, z panoramą Warszawy, w towarzystwie śmietanki wzrastającego polskiego biznesu – dla mnie miodzio.

Mateusz Kubicki (KN EKObiznes Rzeszów) – Gala była dla mnie super ważnym przeżyciem. Spotkałem tam niezwykle interesujących ludzi. Ludzi, którzy bezsensownie nie marnują swojego czasu, ludzi zaangażowanych w różnego rodzaju działania, kreatywnych i mega pozytywnych. Każdemu polecam udział w konkursie PZU.