Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Inżynier z Kulturą

Inżynier z Kulturą jest wydarzeniem organizowanym przez Uczelnianą Radę Samorządu Studentów AGH. 9 edycja odbędzie się w dniach 8-10 kwietnia w auli U2.

Wydarzenie jest cyklem bezpłatnych szkoleń, podczas których studenci zapoznają się z zasadami savoir-vivre. Po ukończeniu trzydniowego kursu każdy inżynier bez trudu poradzi sobie podczas towarzyskiego spotkania, biznesowej kolacji czy rozmowy z potencjalnym pracodawcą.


Zaproszono doświadczonych prelegentów: dr Irenę Kamińską-Radomską oraz Cezarego Morawskiego. Ich rady nie tylko pomogą uniknąć foux pas, ale będę również wskazówką jak należy kreować i doskonalić swój wizerunek.


Inżynier z Kulturą to projekt, który ma na celu pokazanie jak ważne, poza wiedzą naukową zdobywaną na uczelni, jest myślenie o samorozwoju w szerszym kontekście, a mianowicie: budowania profesjonalnych relacji i doskonalenia umiejętności zachowania się zgodnie z etykietą. W tym roku oprócz serii merytorycznych szkoleń na uczestników czeka solidna dawka sztuki. W klubie Rotunda, specjalnie dla inżynierów z kulturą wystąpią aktorzy teatru Graciarnia, a Kino Kijów zapewni wybranym szczęśliwcom darmowe bilety na seanse. Upominki dla uczestników przygotowała również Opera Krakowska oraz Filharmonia Krakowska im. Karola Szymanowskiego.


Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem JM rektora AGH Tadeusza Słomki. Partnerami tegorocznej edycji są: Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Fundacja dla AGH, Nowohuckie Centrum Kultury, Parlament Studentów Rzeczpospolitej Polskiej oraz Scanmed Multimedis.