Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Inżyniera z Kulturą

W Krakowie odbywa się w tym roku 10. edycja Inżyniera z Kulturą, wydarzenia będącego cyklem bezpłatnych, certyfikowanych szkoleń dedykowanych studentom Akademii Górniczo-Hutniczej, mających na celu zapoznanie przyszłych inżynierów z zasadami bon ton oraz dobrymi manierami.

Wydarzenie rokrocznie cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Poprzednie edycje gromadziły pod jednym dachem ponad 500 głodnych wiedzy studentów.

Szkolenia prowadzone były przez trenerów z firm Brendson oraz The Protocol School of Poland. Tematyka spotkań poza zagadnieniami dotyczącymi wystąpień publicznych, autoprezentacji oraz szeroko pojętej komunikacji poruszyła też kwestię etykiety biznesu i protokołu dyplomatycznego.

Wychodząc naprzeciw potrzebom przyszłych inżynierów oraz oczekiwaniom pracodawców Uczelniana Rada Samorządu Studentów stara się zapewnić studentom profesjonalną wiedzę na temat zasad savoir-vivre, skupiając się już nie tylko na etykiecie towarzyskiej, ale również na specyfice jej aspektów w kontekście biznesu.

Wierzymy, że w odniesieniu zawodowego sukcesu i budowaniu pozytywnych relacji z otoczeniem, sprzyja profesjonalnie przekazana wiedza i praktyczne umiejętności. Kreowanie pierwszego wrażenia, stosowanie komunikacji niewerbalnej, poznanie zasad skutecznej komunikacji z partnerem biznesowym, odpowiedniego doboru stroju czy wreszcie zapoznanie się z formami przyjęć i zasadami zachowania przy stole – to tylko wybrane elementy programu „Inżyniera z Kulturą”. Savoir-vivre w biznesie jest równie istotny, jak posiadana przez nas wiedza czy pozycja, którą zajmujemy w firmie. Taka wiedza może nam jedynie pomóc!

Formuła szkoleń jest jasno sprecyzowana. Podstawowe zasady, które przyświecają organizatorom  „Inżyniera z Kulturą”, są następujące:

  • otwartość – w projekcie może wziąć udział każdy student AGH,

  • bezpłatność – ponad 500 osób na trzech spotkaniach – w sumie 12 godzin efektywnego szkolenia – zupełnie za darmo,

  • profesjonalizm – znakomici trenerzy, komfortowe warunki i komplet materiałów szkoleniowych dla każdego uczestnika.

Wszyscy studenci, którzy wezmą udział we wszystkich trzech szkoleniach, otrzymują imienny certyfikat „Inżyniera z Kulturą”

W tym roku prelekcje poprowadzą prof. Andrzej Markowski z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Łukasz Kielban – twórca bloga Czas Gentlemanów. Wiedza przyszłych inżynierów zostanie również wzbogacona podczas wykładów przeprowadzonych przez Marię Bujas-Łukaszewską, autorkę programu „Akademia Dobrych Manier”.

Podczas całego wydarzenia nie zabraknie również kulturalnej rozrywki. Tak jak w poprzednich edycjach, studenci będą mogli wspólnie wybrać się na spektakl teatralny.

Zapraszamy na facebooka “Inżyniera z Kulturą”:

https://www.facebook.com/inzynier.z.kultura.agh/