Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Inżynierskie Targi Pracy 2015

Aż 55 firm zaprezentuje się podczas tegorocznych Inżynierskich Targów Pracy organizowanych przez Stowarzyszenie Studentów BEST Gdańsk. To już VI edycja tego wydarzenia, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zarówno wśród studentów jak i pracodawców. W tym roku Targi potrwają 2 dni i każdego z nich zaprezentują się inne firmy. Aby zapoznać się z ofertami wystawców, warto zajrzeć w dniach 11 i 12 marca na dziedzińce Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej. W związku z Targami odbędzie się również ponad 30 bezpłatnych warsztatów, więc jest to znakomita okazja, żeby podnieść swoje kwalifikacje.

Inżynierskie Targi Pracy (ITP) są wydarzeniem skierowanym do studentów i absolwentów kierunków technicznych. Umożliwiają one bezpośredni kontakt z pracodawcą, co pozwala na zrozumienie oczekiwań i potrzeb obu stron. Studenci mogą zapoznać się z ofertami praktyk i staży na rynku pracy oraz z wymogami rekrutacyjnymi, a firmy mogą pozyskać wykwalifikowanych stażystów i pracowników.
Integralną częścią Inżynierskich Targów Pracy stały się towarzyszące im warsztaty. Są to szkolenia i prelekcje skierowane do studentów, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę i poszerzyć umiejętności. Zajęcia będą dotyczyć zarówno tematów technicznych, jak i związanych z budowaniem swojej kariery i wizerunku oraz założeniem własnego biznesu. Wystąpienia będą prowadzone przez specjalistów biznesu z całej Polski.
Oferta Targów dociera do studentów wszystkich wydziałów Politechniki Gdańskiej, która jest jedną z czołowych uczelni technicznych w Polsce. Kształci ona ponad 25 tysięcy studentów na studiach licencjackich, inżynierskich, magisterskich i doktoranckich. W tym roku Politechnika Gdańska obchodzi swoje 111-lecie, co czyni ją najstarszą Politechniką w Polsce.
Organizatorem ITP jest Stowarzyszenie Studentów BEST Gdańsk, które działa przy ścisłej współpracy z Politechniką Gdańską. BEST Gdańsk jest również częścią większej całości. Board of European Students of Technology (BEST) jest międzynarodową organizacją zrzeszającą studentów z 95 uczelni technicznych znajdujących się na terenie 33 europejskich państw. Istniejące od 1989 roku Stowarzyszenie ma charakter apolityczny, a jego głównym celem jest integracja środowiska studenckiego, akademickiego i gospodarczego – czego świetnym przykładem są Inżynierskie Targi Pracy.
W tym roku, oprócz Inżynierskich Targów Pracy, Stowarzyszenie Studentów BEST Gdańsk organizuje także ogólnopolski plebiscyt Pracodawca dla Inżyniera.

Aby wziąć w nim udział, należy być studentem lub absolwentem uczelni technicznej i wypełnić ankietę na temat pracodawców na stronie
http://www.pracodawcadlainzyniera.pl/
.

Na podstawie odpowiedzi osób biorących udział w badaniu, wyłoniony zostanie najlepszy w Polsce Pracodawca dla Inżyniera. Studenci biorący udział w plebiscycie mogą wygrać atrakcyjne nagrody, dlatego zapraszamy do wypełnienia ankiety.

Aby dowiedzieć się więcej na temat Inżynierskich Targów Pracy 2015 zapraszamy do śledzenia fanpage’a na Facebooku (https://www.facebook.com/ITP.PG) oraz strony internetowej (http://www.itp.gdansk.pl/).